Український IT-бізнес і карантин

Вплив на бізнес карантину

IT-рекрутингове агентство Indigo Tech Recruiters провело опитування серед 32 українських IT-компанії, щоб з’ясувати, як карантин вплинув на їхній бізнес і які заходи вони приймають, щоб мінімізувати наслідки.

Відповіді респондентів вказують на те, що більшість учасників IT-ринку готується до падіння попиту і планують оптимізувати бізнес. Не всім вдасться уникнути таких непопулярних заходів, як звільнення та зменшення зарплат.

В основному, в опитуванні брали участь середні аутсорсингові компанії (зі штатом менше 100 співробітників) та закордонні продуктові компанії. Ще третина припадає на великих аутсорсерів і українських продуктовиків.

Більшість офісних команд після оголошення карантину почали працювати з дому — майже 80% респондентів перевели на віддалену роботу весь штат. Тільки 3% продовжують працювати в офісі.

Антикризові заходи

51,6% – не відкривають нові вакансії

45,2% – скоротять витрати на оренду офісу

38,7% – економлять на витратах на команду (навчання, тімбілдінги)

35,5% – планують економити на фонді оплати праці

22,6% – будуть заощаджувати на маркетингу

9,3% – працюють у звичному режимі, поки не визначилися із планом дій та будуть орієнтуватися по ситуації

Серед інших заходів:

  • перехід на онлайн-навчання
  • активізація продажів
  • посилення команди новими кваліфікованими фахівцями

Скорочення, звільнення, зарплати

Більшість компаній не планує розлучатися з командами. Лише 15% мають намір скоротити штат.

Також більшість компаній (72%) не розглядають можливість відправити працівників у відпустку без зарплати. На таку міру підуть тільки 12% респондентів.

Скорочення зарплат

Більше половини опитаних компаній не збираються зменшувати розмір зарплат співробітникам. У той же час, 22% респондентів заявили, що скоротять винагороду. Ще 25% зайняли вичікувальну позицію.

Крім того, 3% респондентів заявили, що переглянуть зарплати співробітників, зафіксовані у валюті, на тлі її подорожчання.

Відтік клієнтів і падіння доходів

Нова ситуація змушує компанії переглядати умови співпраці. З’ясувалося, що обговорювати нові умови, наприклад, щодо знижок та інших цін, буде майже половина компаній.

Компанії змушені відмовлятися від багатьох проектів, у тому числі – в частині IT-сервісів. Більшість респондентів або вже втратили клієнтів або прогнозують втратити.

Схожа ситуація склалася і в продажах – більшість компаній або вже констатують, або очікують падіння показників.


Читати далі: Як врятувати стартап під час кризи

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *