Українські медичні стартапи

Українські медичні стартапи

Що таке MedTech

MedTech — це медичні технології, які використовуються для поліпшення якості і тривалості життя, а також для порятунку життя. Медичні технології намагаються діагностувати, контролювати і лікувати хвороби. Вибух зростання МедТеху пов’язаний, звичайно, з технологічними досягненнями.

Одна з основних і найбільш розроблюваних сфер у MedTech пов’язана з ранньою діагностикою захворювань. Все це можливо завдяки новим пристроям та  технологіям, а також можливості та вмінню працювати з BigData.

Статистика, надана Deloitte Center for Health Solutions, показує, що в 2016 році обсяг угод у MedTech в усьому світі склав $42 млрд, а для порівняння у 2011 році — лише $4,5 млрд. Експерти очікують приблизно +15% щорічного зростання кількості інвестицій в цю індустрію.

В Україні МедТех теж активно розвивається. Завдяки сильній математичній школі та інженерній освіті українські IT-фахівці сильні в роботі з великими даними (BigData) і машинним навчанням, а також в області хардвер (обладнання). Далі про найбільш успішні медичні проекти.

Cardiolyse

Український стартап в галузі медицини і машинного навчання допомагає працівникам по всьому світу уникати перевтоми, вигоряння і депресії на робочому місці.

Cardiolyse з’явився близько трьох років тому. Спочатку його засновники – Анна Старинська та Ілля Чайковський – ставили за мету прогнозування проблем з серцево-судинною системою у людей у ​​віці 40-60 років.

Стартап Cardiolyse.me заснований в лютому минулого року. Офіси стартапу розташовані в Лондоні та Києві (R&D). Його команда займається технологією аналізу ЕКГ: кожна кардіограма розкладається на майже 200 показників і оцінюється за шкалою від норми до патології. Технологія Cardiolyse вміє аналізувати ЕКГ і на їх основі створювати:

  • «знімки» стану серцево-судинної системи у населення
  • прогнози ризиків серйозних серцево-судинних захворювань і смерті, картографія таких ризиків
  • поло-вікові і територіальні норми ЕКГ і так далі

HeartIn

Проект передбачає ризик розвитку серцево-судинних захворювань у віці 40-60 років. Що примітно, софт став частиною великої програми Оксфордського університету і китайського банку. Зараз платформа більше орієнтована на B2B користувача (зокрема, на страхові компанії).

HeartIn був заснований 2ма друзями — підприємцем у сфері інформаційних технологій і лікарем-кардіологом. Він продає розумні футболки з вбудованими бездротовими датчиками, які знімають кардіограму в режимі реального часу. Стартап розрахований на тих людей, які активно займаються спортом, а також на тих, у кого є або можуть виникнути проблеми з серцем.

SenceTech

SenceTech це пристрої, які зчитують серцевий ритм і можуть допомогти людині стежити за своїм здоров’ям.

Проект був виставлений на Kickstarter і швидко зібрав сто тисяч доларів, на виставці CES 2017 Лас-Вегасі отримав нагороди в категоріях “Носимих пристроїв” і “Фітнес, спорт і біотехнології”.

Розробка SenceBand – розумний браслет, який зчитує емоційний стан (64 емоції), ступінь фізичної втоми і відновлення. За словами розробника це перший браслет, який зчитує ЕКГ з зап’ястя при цьому точність – в 250 разів вище, ніж ЕКГ традиційним способом.

Всі дані відображаються в мобільному додатку і повідомляє користувача про те, що з ним, або з кимось із близьких, щось сталося (якщо вони користуються SenceTech). Великим плюсом є прив’язка до геолокації.

Bookimed

Bookimed спеціалізується на веденні пацієнтів з важкими захворюваннями в напрямках онкології, нейрохірургії, ортопедії та педіатрії, тоді як більшість конкурентів націлені на естетичну хірургію і стоматологію, кажуть в компанії. За власними даними, з 2013 року послугами сервісу скористалися понад 100 тисяч клієнтів. Центральний офіс і основна частина команди Bookimed з 70 осіб перебувають у Києві.

Bookimed — щось на зразок Airbnb для пацієнтів, який дозволяє подорожуючим пацієнтам знайти клініки і фахівців в інших країнах. Сервіс вже працює в 28 країнах світу та отримує близько 6000 звернень в місяць.

Whirl

Whirl — один з найвідоміших українських проектів у медичній сфері, який працює з 2016 року. Компанія займається розробкою продукції, яка поліпшує якість життя в складних екологічних умовах. Її місія – дати людям інновації та нові технології, які допоможуть підтримувати здоров’я і самопочуття на високому рівні.

Флагманський підпроект — Nasal Booster, який призначений для важкого носового дихання і допомагає людям позбутися від хропіння. Пристрій  створений для поліпшення носового дихання. Він розширює ніздрі і сприяє більш якісної вентиляції легенів. У комплекті з ним йдуть спеціальні фільтри: вони перешкоджають проникненню мікрочастинок розміром від 10 мікрон в органи дихання, таким чином затримуючи шкідливі домішки.

Bicovery

Додаток Bicovery був запущений двома IT-підприємцями  з Дніпра розрахований на збір та аналіз даних, які дозволять відстежувати фізичний і емоційний стан людей, які страждають біполярним розладом.

Bicovery буде заздалегідь повідомляти хворим про наближення важких періодів, щоб вони встигли вжити заходів для їх запобігання. Пацієнти можуть ділитися інформацією про свій стан з лікарем і близькими, а також отримати допомогу в кризових ситуаціях від інших користувачів програми.

Додаток буде збирати дані про життєдіяльність людини, не відволікаючи її від повсякденного життя. Пацієнту підійде будь-який пристрій — фітнес-трекер, розумне кільце або смарт-годинник. Всі вони мають власні протоколи, але в кінцевому підсумку завантажують дані в Google Health API/Apple HealthKit, звідки сервіс їх забирає в єдиному форматі.

Крім базової інформації Bicovery буде аналізувати зміни у використанні смартфона і враховувати їх як один з показників відхилення від звичайного режиму.


Далі: Як зберегти стартап у період економічної кризи

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *