Хто такий Системний Адміністратор, що робить і що він повинен знати

Ноутбук - ремонт

Системний адміністратор  – це фахівець підтримки в працездатному стані комп’ютерного обладнання і будь-який ІТ-інфраструктури в цілому.

Найголовніше завдання, якою займається системний адміністратор, полягає у виконанні роботи для організації з досягненням оптимальної продуктивності і гарантованої відмовостійкості комп’ютерних систем і служб. У зону відповідальності такого технічного фахівця вверяются найрізноманітніші структури підприємства від невеликих програмних налаштувань аж до управління найбільш важливими бізнес-сегментами з найвищим рівнем доступу. З цієї причини все більше компаній вважають за краще звертатися до надійних ІТ-аутсорсингових підрядникам.

Що повинен знати системний адміністратор і за що відповідати

Вважається, що грамотний підхід до роботи і значних зусиль системного адміністратора на перших етапах співпраці з компанією закладає закладають довгострокову надійну функціональність ІТ-обладнання з передбачуваними ризиками. Однак Далео не завжди фахівець здатний впоратися з поставленими перед ним цілями.

Обов’язки сисадміна

Щоденне управління, обслуговування та налаштування ІТ-систем організації.

Посадові обов’язки системного адміністратора сильно відрізняються від компанії до компанії. У великій організації широко застосовуються вузькі спеціалізації: адміністратор центру обробки даних, мережевого операційного центру (NOC), віртуалізації, адміністратор сервера або адміністратор бази даних. У невеликих ІТ-відділах на системного адміністратора покладається широке коло обов’язків: від настільних комп’ютерів кінцевого користувача до локальної мережі (LAN) організації, бездротової локальної мережі (WLAN), голосового зв’язку і IP-телефонії (VoIP), гібридне хмарне сховище або навіть програмування в невеликих масштабах.

Ремонт ПК

Освіта

Для високого ступеня відповідальності потрібні магістри і бакалаври в ІТ-областях і комп’ютерної / електронної інженерії з сертифікатами Microsoft, Red Hat, Novell, Cisco і інших галузевих сертифікатів, документально підтверджують досвід і те, що повинен знати системний адміністратор по певним програмним продуктам.

Затребуваність в технічному фахівці відчувають державні установи, бізнес від малого до великого, некомерційні компанії, всілякі інститути, муніципалітети і міністерства.

Відповідальність

Допомога співробітникам компанії і її клієнтам з вирішенням технічних питань, виявлення проблем і потенційних загроз працездатності систем, підтримання в актуальному стані програмного забезпечення і його оновлення, підключення та налаштування ІТ-інфраструктури, оптимізація продуктивності, гарантування інформаційної безпеки.

Альтернатива системному адміністратору

Замість найму штатного системного адміністратора в усьому світі все частіше вважають за краще взаємодія з IT-аутсорсинговими компаніями для зниження витрат на кадрові витрати і скорочення ризиків через людських чинників (від простої недосвідченість і навіть аж до корпоративної помсти).

За довгі роки термін «системний адміністратор» став ім’ям прозивним для цілої субкультури людей, в тій чи іншій мірі належних себе до світу інформаційних технологій. Гумор, «меми» і одвічні кепкування над «користувачами» вже невід’ємна частина роботи, що змушений робити системний адміністратор поряд із врятуванням цілих компаній.

Якщо вам сподобалася ідея відмовитися від послуг системного адміністратора на користь надійного підрядника по ІТ-послуг, то рекомендуємо звернутися до ІТ-аутсорсингу для подальшої експертної підтримки і консультації по цій темі і будь-яким іншим технічним питанням.

Ремонт ПК: самостійно чи в сервісі?

Поділитись:
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *