Український стартап друкує девайс, що подвоює число пацієнтів на апараті ШВЛ

ШВЛ

Команда українського стартапу MAWI представила девайс Mawi Pipeline, який потенційно може подвоїти число пацієнтів на один апарат штучної вентиляції легенів (ШВЛ).

Mawi Pipeline — виготовлений на 3D-принтері Y-подібний перехідник, який приєднується до апарату вентиляції легень і дає можливість підключити відразу декількох пацієнтів (стандартний апарат дає можливість підключати лише однієї людини). Це свого роду механічний розгалужувач, який роз’єднує потоки повітря, а саме поділяє на 2 трубки.

Інструкцію з виготовлення розробники виклали в мережу. Щоб отримати файли, необхідно зареєструватися на сайті.

Розробники стверджують, що деталь можна надрукувати на будь-якому 3D-принтері побутового і вищого рангу. Розмір сопла (друкарської головки) має становити 0,4 мм. В якості матеріалу рекомендують використовувати гіпоалергенний медичний пластик, попередньо сертифікований за нормами. Вартість одного конектора, як повідомили в MAWI, складе близько $10.

Ідея створення продукту з’явилася на тлі тривалих поставок ШВЛ: з-за високого попиту лист очікування розтягнувся на місяці. Концепція пристрою не нова. У 2006 році у вільному доступі з’явилося опис подібного девайса. Його виклав канадський лікар. Попит на деталь не з’явився, оскільки особливої потреби в подібній технології не було.

Команда MAWI вирішила вдосконалити і розвинути девайс, а також протестувати їх в реальних умовах. Зараз над проектом працює близько 10 осіб: технологічна команда, виробництво, сертифікація в інших країнах, комунікація з медіа і зверненнями з України та інших країн.

Тести

Тестування Pipeline відбувалося на різних апаратах ШВЛ, ініціативу підтримали кілька київських лікарень. При перших випробуваннях виявилося багато неточностей. Деякі елементи довелося допрацювати і замінити. Також стало ясно, що найбільш безпечним та ефективним є розгалуження конектора на 2 трубки, а не на 4 чи більше.

«В Україні, в більшості, присутні найпрогресивніші апарати ШВЛ, які не працюють на повну потужність. Тому ми адаптували пристрій і вдосконалили його, щоб як можна більше Pipeline могло працювати в Україні при різних умовах».

Після впровадження змін в деталі, розробники провели нові тести і, як самі запевняють, пристосування показало себе добре.

Безпека

Як розповідають у MAWI, потужність апарату ШВЛ є надлишкової у використанні. Норма використання при підключенні є 400-500 мг на одну людину, апарат здатен видавати 1500-2000 мг. Саме з цієї причини, як кажуть в MAWI, використання коннектора для двох осіб не повинно зменшувати ефективність процедури. Також варто розуміти, що до одного апарату можна підключити тільки людей з наближеними розмірами легенів. Тобто це унеможливлює підключення дорослої людини і дитини.

Практикуючий лікар, на умовах анонімності, поділився з AIN.UA думкою щодо подібного пристосування. За його словами, апарати ШВЛ не дарма розраховані на одну людину: важливо не просто підключити пацієнта, а точно виставити всі параметри. Шанси, що поруч будуть лежати два повністю однакових пацієнта — невеликі. А у випадку, якщо потужність апарату буде усереднена, а не виставлена точно, він може нашкодити, а не допомогти. Крім того, є ризик передачі інфекції від одного пацієнта до іншого. Тому для використання подібних пристосувань необхідно проводити масу додаткових тестів.

Попит

На даному етапі проект проходить сертифікацію в Європейському Союзі та США. Є перспектива отримати сертифікат в Україні, однак він не є метою для команди, кажуть в стартапі: в якості основного ринку розглядаються саме Штати. Туди вже відправили 100 конекторів Mawi Pipeline. До проекту надійшов інтерес з Італії, Великобританії і деяких азіатських країн.

Також команда заявила про готовність безкоштовно виробляти і постачати коннектори в лікарні, в які надходять пацієнти, інфіковані COVID-19. Для цього установи просять заповнити заявку на сайті Mawi Pipeline.


Українські медичні стартапи

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *