Китайський стартап розпізнає обличчя людей в масках

Компанія Ханьвань

Коли весь світ починає носити маски через небезпеку захворіти, технології розпізнавання осіб можуть виявитися менш ефективними. Але компанія з Китаю зуміла довести точність розпізнавання навіть відкритого наполовину особи до 95% або навіть вище

Компанія «Ханьвань» встановила більше 2 млн камер для розпізнавання осіб по всьому світу, а тепер навчила їх визначати навіть тих людей, які носять медичні маски, розповіла Financial Times. Точність розпізнавання повністю відкритого обличчя компанія довела до 99,5%. У випадку з масками в лабораторії вона добилася результату в 95%. При цьому в реальності результат може бути ще вище, тому що технологія у разі провальної спроби буде робити ще знімки людини і намагатися встановити його особу, пояснив газеті технічний директор «Ханьвань» Хуан Лей.

Розпізнавання осіб використовують не тільки владою, але також бізнес-центрами та лікарнями. Працювати над розпізнаванням осіб в масках «Ханьвань» почала ще до того, як у світі стало широко відомо про коронавірус, стверджує Лей. Лікарні в провінції Хубей просили компанію оновити програмне забезпечення, щоб воно розпізнавало медсестер в масках. З того часу кількість запитів зросла — про те ж стали просити поліцейські дільниці, залізничні станції та офісні будівлі.

Компанія і до пандемії стикалася з проблемою частково закритих осіб: наприклад, у випадку з бородатими чоловіками в Туреччині і Пакистані, а також з клієнтами з півночі Китаю, які взимку носять одяг, що закриває вуха і обличчя.

Алгоритм працює так: камера робить фото людини і перетворює його в вектор чисел, який описує розташування рис обличчя. Коли людина одягає маску, у програми залишається набагато менше рис, на основі яких можна провести розпізнавання. Крім того, може бути кілька людей із схожими рисами. Коли вектор розрахований, програма порівнює його з набором чисел в базі даних і шукає збіг з певною часткою точності. За словами Лея, програма розрахована на роботу в офісі з базою даних в 50 000 чоловік.

У випадку з масками, програмі доводиться припускати, які риси особи можуть бути приховані, і як людина виглядала б без маски. Щоб підвищити точність цих припущень, «Ханьвань» попросив 2000 своїх співробітників зробити фотографії в масках, а також створив базу з 6 млн зображень людей, на які маски додав штучно. За словами Лея, технологія «Ханьвань» призначена в першу чергу для прохідного натовпу.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *