Правила сортування сміття

Баки для сміття. Де в ЗТ

За статистикою, в Україні щороку викидається до 16 млн тонн сміття. І ця цифра з кожним роком зростає. Про сортування сміття в нашій країні в останні роки говорять все активніше, але при цьому ще дуже мало людей дійсно сортують відходи. Ще менше – роблять це правильно. Багато хто просто не знає з чого почати. Насправді ж все дуже просто і легко.

Як правильно сортувати сміття. ДевЗТ

Для будинку:

Базове сортування

Сортування сміття вдома. ДевЗТ

На першій стадії досить мати ще одне відро або ящик для цінної вторсировини. Тобто у відро для сміття йде звичайний сміття, а ось в інше відро – тільки цінні матеріали відходів: все з паперу, скла, пластику та металу. І важливо, щоб все було чистим і по максимуму стислим. Коли цей пакет/відро наповниться, віднесіть його в пункт прийому вторсировини. Там вивалюйте все перед співробітником і вам відразу скажуть, що у вас беруть, а що – ні. Таким чином наступного разу ви вже будете знати, що можна приносити. Те сміття, що залишилось, запам’ятайте і намагайтесь більше не купувати в магазині такі товари, принаймні в такому пакуванні.

Органіка

Органічні відходи. ДевЗТ

На другій стадії можна збирати органіку  в компостне відро з кришкою. До органіка можна віднести: всі овочеві і фруктові очищення, недоїдки, але не можна рибне і тваринне). Якщо ви живете біля парку, можна закопувати органічні відходи там. Або ж можна піти більш цивілізованим шляхом і поставити там, в парку, компостер. Він збивається з палет і навряд чи сподобається вандалам. Шари свіжої органіки потрібно присипати листям або землею. Головне, щоб компост був над рівнем грунту, тому що в ямі він буде гнити і смердіти. Якщо ви збираєте упаковку і органіку, то сміття у вас залишається приблизно 10%. Наприклад, в моїй родині (з двома дорослими і двома дітьми) його вага становила 3 ​​кг в місяць. А от м’ясні шкурки і кісточки можна заморожувати, а коли зібралося більше – відносити до притулку для бездомних тварин.

Для офісу

Сміття в офісі. Де в ЗТ

Встановіть один контейнер, в який ви будете накопичувати картон і папір, а інший – для чистої упаковки (скло, пластик, металева упаковка і Tetra Pak). Потім накопичені цінні відходи бажано відвезти на станцію сортування або в пункт прийому вторсировини. Добре, якщо в офісі буде призначена людина, що контролює весь цей процес.

Період розпаду відходів. Де в ЗТ

Період розпаду відходів

 

Як мінімізувати відходи

Набір Zero Waste (Нуль відходів)

Щоб не продукувати сміття, потрібно купити набір zero waste – це тканинні мішечки для круп і овочів (і навіть хліба), еко-сумки, можна використовувати індивідуальні пляшечки для води і спеціальні термокружки, коли купуєте каву. Бажано повністю відмовитися від одноразових пакетів посуду і дрібного пластику (як соломинки для напоїв), а також не купувати продукти у пакуванні, яке у вас не прийняли в пунктах прийому.

Небезпечне сміття

Небезпечне сміття - батарейки, лампи, градусники. Де в ЗТ

Деяке сміття взагалі не повинно викидатись на смітник:

  • батарейки,
  • ліки,
  • градусники,
  • лампочки ртутні,
  • техніка,
  • електроніка.

Такі побутові відходи потрібно відкладати окремо і здавати на спеціальних станціях.

Євгенія Аратовська, голова ГО “Україна без сміття”


Схожі матеріали 

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *