Порівняння JavaScript з HTML та іншими мовами

Зрівняти javascript з іншими мовами програмування

Порівняння JavaScript і HTML

HTML – це мова розмітки. Щоб її використовувати, ви починаєте з вмісту сторінки і обгортаєте кожну частину цього контенту в HTML-теги, яка ідентифікує цей контент.

Більшості зрозуміло, що таке параграф, заголовок, список тощо, ще до початку вивчення HTML, тому вивчити мову розмітки відносно просто, оскільки основне, що потрібно знати при вивченні HTML, це саме мова використовує свою розмітку. Всі теги HTML обертаються в символи <>, усередині яких спочатку йде назва тега, а потім його атрибути. У HTML є відкривають і закривають теги (перші використовуються завжди, другі – в більшості випадків). Закриваючий тег після символу < позначається / перед назвою тега.

Але ми почали говорити про JavaScript – це не мова розмітки, це мова програмування. І вже цього досить, щоб зробити опис мови більш складним, ніж HTML.

Мова розмітки показує, що є що, в той час як мова програмування повідомляє, які дії потрібно виконати. Кожна команда, написана на JavaScript, буде визначати окремі дії (наприклад, копіювання значення з одного місця в інше, виконання обчислень, тестування стану або навіть надання списку значень, які будуть використані пізніше в довгих серіях команд описаних раніше).

Покрокова інструкція: Як вивчити ДжаваСкрипт

Оскільки таких дій може бути багато, і ці дії можна поєднувати різними способами, вивчення будь-якої мови програмування стає набагато складніше вивчення мови розмітки – вчити доведеться набагато більше.

Але є й способи, що дозволяють зробити вивчення мови програмування простіше. Щоб правильно використовувати мову розмітки, потрібно вивчити її цілком. Знання лише частини мови не допоможе правильно розмітити весь контент сторінки. А ось часткове знання мови програмування дозволить вам використовувати його для написання програм.

Хоча JavaScript складніше HTML, ви зможете почати писати корисні скрипти набагато швидше, ніж повністю вивчити HTML, хоча повне вивчення JavaScript займе більше часу.
Порівняння JavaScript з іншими мовами програмування

Якщо ви вже знаєте іншу мову програмування, тоді вивчення JavaScript буде для вас набагато простіше, ніж будь-якої іншої мови. Вивчення самого першого МП (мови програмування) – найскладніше. Коли ви почнете вчити другий і третій МП, що використовують схожий стиль програмування, вам вже буде легше все розуміти. Потрібно буде тільки вивчити особливості нової мови, щоб робити те, що ви вже вмієте робити на іншій мові.

Існує як мінімум 5 різних стилів програмування. Вивчення другого стилю буде складніше, ніж те, з яким ви вже знайомі. Більшість МП лише підтримують один з наявних стилів програмування, але деякі використовують два стилю. JavaScript – один з тих мов, який підтримує два стилю програмування: можна використовувати процедурне або об’єктно-орієнтоване програмування.

Таким чином, якщо ви знайомі або з процедурних, або з об’єктно-орієнтованим стилем, вам буде набагато простіше навчитися писати Java-скрипти, використовуючи свій досвід.

Ще мови програмування розрізняються по тому, компільований це мова або інтерпретується в microsoft. Різниця між ними в тому, що код першого проходить через компілятор, в результаті чого код перетворюється в зрозумілий комп’ютеру мову. Скомпільована версія програми – це і є те, що запускається на комп’ютері. Щоб внести в програму зміни, потрібно правити код, а потім її доведеться перекомпілювати. Интерпретируемая програма – це програма, де безпосередньо сам код прочитується і конвертується в зрозумілий комп’ютеру мову “на льоту”, тобто під час запуску кожної окремої команди.

JavaScript – це інтерпретується в microsoft МП. А значить, міняти код і запускати його можна відразу і відразу бачити результат без необхідності компілювати код.

Ще одна різниця між МП – де вони можуть запускатися. Наприклад, програми, які запускаються на веб-сервері, потребують самому веб-сервер з підтримкою мови, щоб можна було тестувати ці програми.

У JavaScript є багато спільного з іншими МП, тому якщо ви знаєте один з них, вам буде простіше вивчити JavaScript і навпаки. Перевага мови JavaScript полягає в тому, що підтримка мови вбудована в браузер, так що для тестування своїх програм у процесі їх написання – це браузер, який сам запустить код. Не потрібно встановлювати ніяке серверне оточення, не треба закачувати файли на сервер і не треба компілювати код. Це все робить JavaScript ідеальним вибором в якості першої мови програмування, адже тестувати код “на льоту” набагато простіше, ніж майже в будь-якому іншому альтернативному мовою.Єдина область, в якій JavaScript складніше інших МП – це відмінність браузерів, оскільки всі вони інтерпретують мову трохи по-різному. Тому для кожного браузера потрібно тестувати, як він обробляє певні завдання. Вивчивши JavaScript, інші мови здадуться завдяки цьому простіше.
висновок

Багато в чому JavaScript – найлегший мову програмування, він підходить для початківців. Те, як він функціонує як інтерпретується мови всередині веб-браузера, дає можливість писати навіть найскладніші скрипти маленькими частинами по-окремо і тестувати їх теж поодинці на ходу. Навіть маленькі скрипти можуть стати корисними поліпшеннями сторінок сайту, тому продуктивність JavaScript-програміста виростає майже миттєво.

Поділитись:
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *