Покрова Пресвятої Богородиці 2019 в Україні

У понеділок, 14 жовтня, українці відзначатимуть Покров Пресвятої Богородиці. Свято присвячений явищу Божої Матері блаженному Андрію юродивому в храмі Константинополя.

Свято шанується серед українців, хоч і не входить у число 12 найбільш важливих християнських свят у році. Дата свята фіксована.
Як будемо відпочивати

В Україні на Покров буде додатковий вихідний, оскільки він співпадає з Днем захисника України. Тобто буде три вихідних дні поспіль: в суботу, неділю і понеділок – з 12 по 14 жовтня.
Що це за свято

За переказами, Андрій Юродивий побачив видіння, коли разом з іншими вірними молився в храмі Константинополя, який оточили сарацини. Під час нічної служби у Влахернському храмі він підняв голову і побачив, як Богородиця в небі, простирається над містом і вкриває його своїм покривалом. Її супроводжували Іоанн Предтеча і Іоанн Богослов, а також інші святі в білих шатах. Після цього вороги відступили.

В українській традиції свято пов’язане з захистом і захисниками. Богородиця вважалася заступницею козаків. Вона часто зображувалася на козацьких іконах.

Церква Богородиці в Києві

Як святкують Покрову

Напередодні свята, 12 жовтня, православні поминають покійних ритуальної кутею – це Покровська батьківська субота, яка відноситься до числа Вселенських панахид.

На Покрову у храмах проходить урочиста служба. Віруючі ставлять свічки, моляться і просять у Богородиці допомоги і заступництва. Незаміжні дівчата просять щасливого заміжжя перед іконою Покрови Богородиці. Час вважалося благодатним для сватання та вінчання в церкві.

Наші предки вірили, якщо на аркуші перерахувати всі якості і детально описати зовнішність чоловіка, то таким і буде майбутній коханий. Також є прикмета, за якою незаміжні дівчата пригощали своєю випічкою вільних чоловіків у своєму оточенні або годували тварин і птахів хлібом. Вважалося, що так можна здобути прихильність святих, які допоможуть зустріти долю.

У церкві святили воду, приносили додому, щоб умивати вранці особа. Для залучення в життя щастя в дім приносили живі квіти, запалювали свічку з храму.

До цього дня всі роботи в полі завершувалися, нерідко на Покрову били морози. В цей день на святковий стіл ставили блюдо з млинцями як символ утеплення будинку перед приходом холодів. Господиня з тацею в руках обходила будинок з молитвою до Богородиці.

У свято не можна було сваритися, позичати гроші. В цей день всю домашню роботу залишали і не вживали алкоголь.
Прикмети свята

Існує багато погодних прикмет. Але найважливіша: яка погода на Покрову буде – така й зима очікується.

Покрова 2019: що не можна робити і що можна робити в цей день

Велике свято Покрови Пресвятої Богородиці в Україні християни відзначають щорічно 14 жовтня.

В православ’ї Богородиця шанується як головна заступниця всіх людей, тому існує багато свят в її честь. Одним з найважливіших є Покрив. Його необхідно відзначити правильно, щоб заручитися підтримкою і благословенням Вищих Сил.

Ось вже понад 9 століть православна церква шанує свято Покрови Богоматері. Він щорічно відзначається 14 жовтня. Незважаючи на те, що Покрив не відноситься до числа дванадесятих свят, віруючі надають йому особливого значення і намагаються дотримуватися традицій цього дня.

Історія Покрови пов’язана з явищем Богородиці, яка прийшла на допомогу до жителів Константинополя і разом з ними молилася про захист від ворогів і гонителів. По завершенні спільної молитви вона зняла покривало з голови і розкинула його над віруючими. Ранок вороги відступили, і моляться були врятовані.

Що можна робити на Покров Богородиці

У храмах напередодні свята проходять урочисті вечірні служби, а вдень 14 жовтня проходить літургія. Читаються спеціальні тексти, що розповідають про сенс урочистості, підносяться молитви, прославляють Богоматір. Історія свята і особливий символізм спонукають священиків читати проповіді про силу молитов.

У 2019 році 14 жовтня випадає на понеділок, тому в багатьох віруючих буде робочий день. Якщо немає можливості відсторонитися від робочих і домашніх справ, потрібно працювати на совість, перенести неважливі справи на інший день знайти час для щирих молитов.

На святковий стіл на Покрову у 2019 році можна подати всі: в свято немає посту. Щоб залучити в свій дім благополуччя, прийнято допомагати бідним і прислухатися до прохань нужденних. Добро завжди повертається сторицею.

Священнослужителі рекомендують придбати іконуПокров Пресвятої Богородицідля домашнього іконостасу або в подарунок близьким. Образ найкраще помістити в дитячій або над вхідними дверима, в знак шанування Богородиці.

Що не можна робити на Покров Богородиці

У Покров бажано відмовитися від справ, що відволікають від молитов і духовного очищення. Прибирання і домашні турботи краще перенести на інший день або зробити заздалегідь. Вільний час слід присвятити Богові та богоугодним справам.
Сьогодні Покровська батьківська субота: традиції поминального дня

У цей світлий день постарайтеся утриматися від сварок, конфліктів, лайливих слів, поганих думок і шкідливих звичок. Бажано відмовитися від розпивання алкогольних напоїв, переїдання і галасливих застіль допізна.

З давніх пір і донині існує повір’я: дівчатам в цей день не можна відмовлятися від побачень з нареченим або сваритися з коханим. Вважається, що Богородиця може подарувати шанс знайти щастя, а якщо відмовитися від такого подарунка, то можна надовго залишитися самотньою. Звичайно, в цьому звичаї є щось язичницьке, але і шкоди немає нікого.

Найважливіше в Покрив деньподякувати Богородицю за захист, заступництво і допомогу. Прочитати молитви перед іконою Покрови, тоді вони будуть почуті швидше.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *