Гроші не на квіти, що зав’януть через 2 дні, а на життя людини

Допомога дівчинці з Коростишева

1 вересня в Україні заведено відзначати свято Першого дзвоника. Як правило, у цей день на подвір’ях шкіл проходять святкові лінійки, а вчителям дарують квіти. Утім, в останні кілька років батьки й активісти закликають відмовитися від таких урочистостей.

Звідки взявся День знань в Україні

День знань — радянське державне свято, яке проголосили 1 вересня 1984 року Верховною Радою СРСР. В Україні та деяких інших країнах, зокрема в країнах СНД, це свято й далі відзначається та збігається з початком навчального року. Першокласники у цей день відзначають «Свято Першого дзвоника».

Традиційно цього дня в школах проходять урочисті лінійки з нагоди початку навчального року. Прийнято в цей день дарувати квіти своїм вчителям. Також на свято нерідко приходять представники місцевої влади, аби привітати учнів із початком навчального року.

Благодійність,  книжки чи все ж квіти?

В Україні все популярнішою стає ідея відмовитися від дарування квітів та інших подарунків вчителям на свято Першого дзвоника. Деякі батьки та активісти закликають не приносити квіти на 1 вересня вчителям, а віддати гроші за них на благодійність.

«Прошу — не витрачайте гроші на оці першовересневі букети. Це ніяк не підвищує престиж професії, це безглуздий рецидив совєтського «праздника знаний». Працював учителем і працюю викладачем – тому маю право на такий висновок. Двадцять-тридцять букетів кожному педагогу – це втрачені шанси зробити щось справді потрібне», — написав на своїй сторінці у Фейсбуці український журналіст та викладач Вахтанг Кіпіані.

У свою чергу, науковиця, голова Львівської міської громадської організації Науково-дослідний Центр «Жінка і суспільство», активістка Оксана Кісь пропонує замість квітів купувати книги для шкільної бібліотеки.

«Якщо для вас 1 вересня — справді День Знань, то чому б не наповнити його реальним змістом? Замість витрачати гроші на букети, які за день-два однаково опиняться на смітнику, вкладіть їх у добрі книги для шкільної бібліотеки – вони слугуватимуть джерелом знань для ваших та інших дітей десятиліттями!», — написала Оксана Кісь.

“Врятуй життя”

Школа-ліцей у Коростишеві та ще декілька місцевих навчальних закладів проявили ініціативу примусової відмови від букетів на день знань. Керівництво висловило прохання замість дарування квітів зробити внески в рамках благодійної акції  “Врятуй життя”. Всі кошти передадуть на лікування учениці ліцею Ступак Маргарити, що вже на протязі довгого часу бореться з важкою хворобою.

Врятуй життя

Батьки Маргарити створили групу у фейбук для збору коштів на дороге лікування: ТЕРМІНОВА ДОПОМОГА Ступак Маргариті.


Крім цього є ще багато благодійних організацій, фондів, лікарень, інтернатів, яким також постійно потрібна допомога.  Наприклад, організація “Допомога дітям”

В Житомирській області сотні тисяч школярів. Можна тільки уявити, скільком дітям та дорослим можна було хоча б мінімально допомогти, якби кожен замість квітів зробив благодійний внесок.

“Благодійність замість квітів”

Для решти українців, хто все ж вирішив не дарувати на 1 вересня квіти вчителям, створили спеціальну благодійну акцію фонду «Таблеточки». Освіта.ua та сайт «Розвиток дитини» пропонують освітянам і батькам приєднатись до Другої щорічної благодійної акції «Благодійність замість квітів», мета якої — збір коштів для онкохворих українських дітей.

У рамках проведення акції активісти пропонують вчителям шкіл та вихователям дитячих садків відмовитись від звичних квіткових подарунків та повідомити про це своїм учням, а також їхнім батькам на власній сторінці у соціальній мережі, шкільному стенді або сайті школи.

Шкільна лінійка та квіти вчителю: чи потрібно відмовлятися від традицій Першого дзвоника (опитування)

«У той же час ми пропонуємо батькам школярів та дошкільників підтримати акцію та замість придбання квітів на День знань передати ці кошти дітям, які потребують лікування, а замість квітів подарувати вчителю або вихователю дитячого садка спеціальний сертифікат про благодійну допомогу», — кажуть автори ідеї.

“Квіткове щастя”

Є і альтернативні варіанти. Наприклад, у Києві ініціатива «Квіткове щастя» просить навчальні заклади віддавати на благодійність частину букетів, які подарують вчителям 1 вересня, пише «Українська правда».

Квіти повезуть до лікарень з важкохворими пацієнтами, серед них Київська міська психіатрична лікарня № 1 імені І. П. Павлова. У планах також інститути раку, урології, хірургії. Кількість медзакладів залежить від кількості зібраних букетів. Букети також даруватимуть молодшому медичному персоналу: няням, санітарочкам, прибиральницям і кухарям.

З використанням матеріалів  dyvys.info

Підготував Макс Сем

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *