Найкорисніше домашнє завдання на літо

Діти щасливі

Італійський вчитель отримав свою хвилинку слави і про нього дізнався увесь світ завдяки особливому списку завдань, який він вигадав на літо для своїх учнів. Після прочитання розумієш, чому вони обійшли весь світ.

Чезаре Ката, який викладає в приморському містечку Фермо, опублікував цей список на своїй сторінці у Facebook. Ефект був як від вірусної реклами.

Просто ще ніхто і ніколи не отримував такого домашнього завдання:

 1. Гуляйте вранці уздовж берега моря в повній самоті. Спостерігайте, як сонячні відблиски відображаються на поверхні води і думайте про те, що найбільше любите в житті. Будьте щасливі.
 2. Спробуйте використовувати нові слова, які вивчили в цьому році. Чим більше ви зможете сказати, тим більше зможете осмислити. А чим більше у вас буде думок, тим вільніші ви будете.
 3. Читайте. Багато, скільки зможете. Але не тому, що ви зобов’язані це робити. Читайте, тому що літо надихає на мрії і пригоди, а читання – це як політ. Читайте, тому що це найкраща форма бунту (за порадою, що саме читати, приходьте до мене).
 4. Уникайте всього, що дає вам негатив і відчуття порожнечі (речей, ситуацій і людей). Шукайте натхнення і друзів, які вас збагачують, які розуміють вас, які цінують вас такими, які ви є.
 5. Якщо ви засмучені і відчуваєте страх – не хвилюйтеся: літо, як і будь-яка інша прекрасна річ у житті, може привести душу в сум’яття. Ведіть щоденник, описуйте те, як почуваєтеся (а у вересні, якщо захочете, ми це разом почитаємо).
 6. Танцюйте і не соромтеся нічого. Скрізь, де завгодно: хоч на танцполі, хоч у своїй кімнаті на одинці. Літо – це танець, і нерозумно не брати в цьому участі.
 7. Хоча б раз прокиньтеся до світанку і зустріньте схід сонця. При цьому стійте мовчки і глибоко дихайте. Закрийте очі і подякуйте за все.
 8. Багато займайтеся спортом.
 9. Якщо ви зустріли когось, хто вам дуже сподобався, скажіть йому про це так красиво і переконливо, як тільки зможете. Не бійтеся бути незрозумілим. Якщо нічого не вийде – значить, не судилося, а якщо вас зрозуміють і дадуть відповідь, то це літо ви проведете разом, і це буде золотою добою (у разі невдачі повертайтеся до попереднього пункту).
 10. Перечитайте конспекти наших уроків: порівняйте все, про що ми читали, з тим, що відбувається у вашому житті.
 11. Будьте такими ж щасливими, як і сонячне світло, і такими ж вільними, як море.
 12. Будь ласка, не сваріться. Будьте ввічливими і добрими.
 13. Дивіться хороші фільми з глибокими емоційними діалогами (якщо можете, англійською), щоб одночасно поліпшити свою мову і розвинути здатність відчувати і мріяти. Нехай кіно на закінчується для вас разом із фінальними титрами, проживайте його знову і знову, включайте його в досвід цього літа.
 14. Літо – це магія. У яскравому сонячному світлі ранку і спекотними літніми вечорами мрійте про те, яким може і має бути життя. Зробіть усе від вас залежне, щоб ніколи не здаватися на шляху до мрії.
 15. Будьте хорошими


Дивіться також: Чи варто дарувати квіти вчителям на перший та останній дзвоник

Поділитись:

One Comment on “Найкорисніше домашнє завдання на літо”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *