Масовий злом фейсбуку: 90 млн акаунтів піддалося атаці

Фейсбук додаток на смартфоні

Facebook постраждав від атаки, якої зазнало до 90 млн особистих акаунтів користувачів, повідомила компанія.

Уразливість в коді соціальної мережі дозволила хакерам отримати доступ до особистої інформації як мінімум 50, а можливо навіть 90 млн користувачів, через пролом в функції «Подивитися як», яка дозволяє переглядати Вашу власну обліковий запис так, як якщо б ви були кимось іншим. Скориставшись цією вразливістю хакерам вдалося роздобути токени доступу, що забезпечують безпеку користувачів і потім проникнути в їх облікові записи.

Якщо Вас розлогінило вранці в п’ятницю 28 вересня – Ваш акаунт у числі “невдах”.

Компанія дізналася про проблему ще у вівторок і треба було кілька днів, щоб виправити уразливість. В результаті токени були скинуті, і тепер будь-хто, хто з їх допомогою спробує підключитися – не зможе цього зробити. А всі користувачі, хто використовував функцію «Подивитися як» протягом останнього року, виявилися вранці у п’ятницю, (після виходу багфіксів) розлогінені та змушені були логінитись повторно.

«Приватне життя і безпека людей неймовірно важливі, і ми шкодуємо, що це сталося», – ось такі коментарі можна побачити сьогодні в новинних ЗМІ, які в неймовірному темпі почали тиражувати цю тему, що кидає тінь на репутацію компанії.

Але навіщо було робити цю інформацію публічною?

Справа в новому європейському GDPR, він зобов’язує компанії негайно повідомляти про зломи публічно, якщо такі були, інакше це загрожує дуже великими штрафами.

Це не перший злом в Facebook і не останній, багато користувачів всерйоз задумалися про те, кому і як довіряють свої дані. Адже Facebook зберігає все, включно з Вашою геопозіцією. Нещодавно, згідно із законодавством, вони просили кожного підтвердити згоду зі збором геоданих.


Раніше ми сповіщали: Facebook запустив сервіс знайомств всередині соцмережі

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *