Як переїхати в Америку та відкрити бізнес на мільйон

Марина Могилко і стартап курси linguatrip

Марина Могилкопідприємець, співзасновниця успішних американських компаній Linguatrip і Fluent.express, автор YouTubeканалів Linguamarina, Marina Mogilko і Silicon Valley Girl із загальною аудиторією більше 2 млн фоловерів. Регулярно прокачує свої навички, стежить за всіма новинками і трендами на YouTube.

Успішна бізнес-леді живе у СанФранциско в хмарочосі на 33му поверсі. Послугами її компанії, офіс якої знаходиться в США, користуються щомісяця 4 тис. чоловік, а блоги на Youtube дивляться 5 млн / місяць .
Марина Лингва Трип

 • Заснувала першу компанію в 21 рік, вклавши 300 $
 • Через 3 роки компанія досягла 1 500 000 $
 • Закінчила економічний факультет СПбДУ
 • Говорить на 4 мовах
 • Увійшла в Енциклопедію Талановитої молоді РФ
 • Здала TOEFL і GMAT,
 • Отримала грант уряду США Opportunity Award
 • Переїхала з Петербурга в Кремнієву долину на запрошення акселератора 500 startups

Стартап

Російський стартап Linguatrip (Лингва Трип), який представляє онлайнсервіс з бронювання мовних курсів за кордоном, отримав $ 100 тисяч від американського акселератора 500 StartupsУгода відбулася в квітні 2015 року, коли стартап почав програму акселераціїРозмір частки, яку отримав акселератор, не розкриваєтьсяЗазвичай акселератор вкладається в обмін на частку до 7%.

LinguaTrip

LinguaTrip – онлайн-сервіс для пошуку мовних курсів за кордоном. Щомісяця понад 100 000 студентів використовують його щоб почати свій шлях до навчання і життя за кордоном. Ми не тільки допомагаємо знайти мовні курси в Англії, США, на Мальті і в інших країнах, але і підбираємо проживання на час навчання.

Ми будуємо сервіс, який допоможе вам знайти мовну школу, вибрати курс, проживання і забронювати все онлайн за найнижчою ціною. Ми особисто перевіряємо мовні школи, перед тим, як додати їх на сайт. До того ж, у нас реальні відгуки студентів, публікуємо абсолютно все. У нас найнижчі ціни на мовні курси, тому що ми відправляємо в школи сотні студентів з різних країн світу кожен місяць. Школи пропонують нам спеціальні ціни, і часто ми проводимо спільні акції.

На сервісі Linguatrip акредитовані школи іноземної мови можуть розміщувати про себе інформаціюКористувач вибирає мову, який хоче вчити, країну для поїздки і дати своєї подорожіПотім він може порівняти пропозиції і забронювати відповідний курс.

Також школа пропонує до уваги такі курси і вебінари по ютуб-маркетингу:

КурсінтенсивYouTube канал за 14 днів

За два тижні ви освоїте всі необхідні техніки і робочі інструменти для запуску свого YouTubeканалуВсі уроки інтерактивніДомашні завдання розраховані не тільки на те, щоб:

 • по завершенню курсу у вас було своє перше відео на каналі, створене за всіма правилами і з використанням персональних фішок“,
 • ви розуміли що робити далі, які відео знімати, як  розвивати свій YouTubeканал.

Найголовніші теми курсу:

 • Як потрібно виглядати в кадрі, як знайти свій голос і доносити чітко і структурно всю інформацію.
 • Який повинен бути світло, звук.
 • Як побороти страх камери.
 • Що глядачеві подобається, а що дратує.

КурсПросування каналу на YouTube

 • Як створити канал: покрокова інструкція
 • Як робити колаборації з іншими блогерами
 • Як робити рекламу свого каналу
 • Які є способи монетизації каналів
 • Як знайти команду, яка буде допомагати з каналом

Вебінар «Тренди і просування на YouTube»

 • Що потрібно знати про запуск каналу на YouTube  в 2019
 • Де розповісти про своє перше відео
 • Чи варто робити посіви і купувати підписників
 • Що дають колаборації з іншими блогерами
 • Які сервіси використовувати для просування відео
 • Як вибрати обкладинку і назву
 • Які теми більше не заходять
 • Як працювати в медіамережі та партнерці

Марина могилко - инстаграм

 • 5 років досвіду роботи на YouTube
 • Більше 3 млн фоловерів
 • Більше 110+ млн відео-переглядів
 • Більше тисячі людей пройшли вебінари Марини і успішно застосовують отримані знання вже зараз

Книга

“Як стати блогером з мільйонною аудиторією, створити успішний стартап, підкорити Америку”

Як стати блогером - Книга Марини Могилко

Добре знання англійськоїце не просто ваша конкурентна перевага в боротьбі за успіх, це потужний інструмент, який відкриє вам цілий світ можливостейЗавдяки англійській мові будьяке ваше починання тут же набуде планетарних масштабівПотрібно тільки правильно розпорядитися цими можливостями. Моя історіятому підтвердження.

У кожного з вас свої бажання, але будьякий з них здійснити в рази простіше, якщо в вас є любов до іноземної мови і прагнення змінюватися, – і те, і інше ви знайдете в моїй книзі.

Поради:

 1. Важливо визначитись з метою. Мрієш вчитися за кордономЇдеш в Стенфорд, дихаєш його повітрям, бачиш щасливих студентів і розумієш: все зроблю, щоб сюди вступити.
 2. Користуйтеся правилом 5 секундЯкщо ідея подобається, треба приймати рішення про старт швидко і тут же робити перший, хоча б найпростіший крок до реалізаціїЩоб уже не відступати.
 3. Займайтеся певним Видом діяльності у відведений йому день тижняУ мене, наприклад, є один, коли я знімаю тільки відео для блогу.
 4. Пам’ятайте, що навіть талант не такий важливий, як вміння кричати.

Шлях

Підприємницькі нахили Марини проявилися вже в школі: вона, зокрема, влаштовувала платні концерти біля під’їздуспівала і танцювала. “Заробляла 20 рублів. Для мене це були великі гроші, тому що могла купити собіДоширакабо жуйки Love is“, — сміється вона. У зимові канікули підробляла в театрітанцювала на концертах і ялинках. Марина займалася балетом з 8 до 14 років, її навіть запрошували в Вагановського училище. У старших класах працювала в Avon. “Великий мій заробіток стався в 11му класіздобула грант президента, 30 тис. рублів. Для мене це було дуже серйозно. Віддала мамі і сказала: збирай! — каже вона. — Все цепідприємництводопомогло потім перебороти страх, що засміють“.

У 2004му Марина, захопившись вивченням англійської, обміну поїхала в Лондон. “Мені було 14. Вразив високий рівень життя: ніхто не живе в гуртожитках, все чисто, привітні люди навколо. Здавалося, навіть їжа в Англії смачніше“, — згадує вона. Поїздка і любов до англійської виявилися доленосними: Марина ще не раз поїде за кордон, щоб поліпшити мову, а потім почне заробляти, відправляючи на навчання за кордон інших.

Зі своїм партнером по бізнесу Дмитром Пистоляко дівчина познайомилася під час навчання на економічному факультеті СПбГУ. На четвертому курсі Діма запропонував заснувати агентство MP Education, що допомагає шукати мовні школи та курси за кордоном. Через кілька днів партнери вже зареєстрували юрособа і знайшли першу клієнткуоднокурсницю Ізольду, яка хотіла потрапити на курси мови в Лондон.

Нам було по 21 року, ми не працювали у великих компаніях. Було, звісно, страшнорозповідає Марина. — Але не так, як якщо б було 40, в тебе діти і треба піти з роботи. Батьки з дому не виганяли. Турбувало тільки те, що одногрупники вже добре заробляли в корпораціях, а ми всі бізнес якийсь робили“. Стартовий капітал становив $300, перша прибутокбільше $1 тис. На ці гроші партнери вирушили до Великобританії домовлятися про співпрацю з місцевими школами. Через 3 роки обіг підприємства склав уже $1,3 млн.

У 2013му Марина і Діма почали активно вкладати гроші в створення онлайнплатформи з підбору та бронювання мовних курсів за кордоном. Зараз вона називається LinguaTrip. З цією платформою підприємці потрапили в петербурзький стартапакселератор SumIT при ІТМО. Перш ніж витягнути щасливий квиток, Марина почула нескінченну кількістьнівід інвесторів. “У нас було з інвесторами зустрічей п’ятдесят. Думала, з ума зійду“, — згадує дівчина.

У 2014му криза сильно вдарила по стартапу. Довелося йти на роботу по найму. Інвестор не знаходився, але зате роботодавець Діми (він влаштувався в будкомпанію) дав кредит. З’явився й інший інтересант: інвестувати $200 тис. в обмін на 30% компанії був готовий російський венчурний фонд. Спокуса була велика, але партнери стрималися.

Приблизно в цей час акселератор SumIT запросив Марину на велику зустріч стартапів з Джоном Ремеем (фігурує в списку молодих підприємців Forbes). За 20 хвилин Марина переконала його в тому, що у її проектувеликі перспективи.

У той же вечір Джон розповів усе своїм колегам і пов’язав Марину з іншим американським менторомПурнимой Виджаяшанкер. Мова йшла про шанс потрапити у відомий міжнародний акселератор 500 Startups, заснований ексдиректором з маркетингу PayPal Дейвом Макклюром.

Зателефонувала Пурниме, мало на що сподіваючись: набірто вже закінчився, — згадує Марина. — Однак у слухавці почула: “Так, закрили набір. Але нічого: вперед, презентує свою компанію“.

На наступний ранок Марина і Дмитро отримали запрошення в акселератор у Кремнієвій долині. Вирішуватися треба було швидко. “Це здавалося абсолютно неймовірним, ніби квитки на Марс вручили. У нас було 2 доби, щоб зібратися, — а їхали мінімум на півроку“, — згадує вона.

Дух захоплювало від кількості інвесторів і стартапів на квадратний кілометр. “Все шалено подобалося, не бентежило навіть те, що спочатку оселилися в готелі з клопами, — сміється Марина. — Сонце, люди, які говорять про бізнес і підприємництво, — так не вистачало цього в оточенні в Петербурзі! І, звичайно, відчуття того, що тив самому центрі інновацій“.

Журили тільки ціни на житло: $2,4 тис. за найпростішу однокімнатну квартиру. Купили велосипеди, але швидко з’ясувалося, що без авто не обійтися. “Ми вважали росіянами, які їздять на поліцейській машині, — каже дівчина. — Місцеві таку не візьмуть, так що нам вона дісталася за $3 тис.”.

У 2015му LinguaTrip отримала інвестиції від фонду 500Startups, а Марина увійшла в число 16 найпомітніших підприємницьінноваторів у сфері технологій (16 Women Founders Making Moves in Tech) за версією tech.co. У компанію інвестовано півмільйона доларів. Вона заробляє, одержуючи комісію від партнерських університетів і шкіл, надає різні додаткові послуги. В середньому в місяць послугами компанії користуються 4 тис. осіб, у команді працюють 75 фахівців.

У 2017му підприємці запустили новий проектFluent Express. “Діма постійно просив мене поправити його email, у мене часто не було часу, і він придумав, як автоматизувати роботу“, — пояснює Марина. Онлайнплатформа дозволяє завантажити текст, який тут же на орфографічні, пунктуаційні та стилістичні помилки перевіряє носій мови“. Інвесторів не залучали, все зробили самі. Статистика сервісу така: кожні 2 хвилини на платформу завантажується новий текст для перевірки.

Паралельно Марина веде три канали на Youtube і профіль в Instagram. На них підписані майже 2,5 млн осіб, а найпопулярніші відео б’ють показник в 4 млн переглядів. Це монетизують: Wheely надсилає Марині машину з водієм за згадку всторіс“, а готелі готові безкоштовно підвищувати рівень номерів. “Спочатку просто хотіла виговоритися і транслювати свої знання і досвідз англійської, по тому, як переїхати в США, як будувати бізнес. Не думала, що у мене вийде стати великим блогером“, — запевняє вона.

Зараз вартість техніки, на яку знімається відеоконтент для її каналів, становить $5 тис., блогерство і продаж реклами приносить команді Марини кілька десятків тисяч доларів. Вести блоги допомагають два монтажера, асистент з продажу реклами, іноді до команди підключається сценарист. Цим напрямом свого бізнесу дівчина займається 510 годин на тиждень. “Не витрачаю грошей на просування: всі зросла на органіці. Повільно, але в результаті у мене якісна, розумна і активна аудиторія“, — каже Марина. Частина роликів вона записує на тлі приголомшливого виду, що відкривається з вікон її квартири на 33му поверсі хмарочоса в СанФранциско.

У Петербург Марина літає 4 рази на рік. На питанняДП“, в чому вона залишилася справжньою russian з Петербурга, відповідає так: “Не можу викидати їжу. Навіть якщо не сподобалася, буду зберігати до упору. Поки не закінчиться термін придатності. Рука не піднімається“.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *