Більшість компаній продовжать роботу у віддаленому режимі

Навіть у випадку послаблення карантину світ не зможе повернутися до повноцінної офісної роботі. Адже зняття карантину не означає, що загроза минула. А поки існує ризик заразитися коронавірусом, колишня життя залишиться в минулому. Як наслідок, про колишнє офісне життя можна забути.

Американські компанії, якщо у них є така можливість, закликають працівників залишатися вдома навіть у випадку, якщо карантин почнуть скасовувати. Приміром, Facebook дозволив усім залишатися вдома до кінця травня, дозвіл з великою ймовірністю продовжать до кінця літа, а може і довше.
Як показує статистика, величезна кількість людей у США дійсно може працювати вдома. Близько 37% працюючих відмінно справляється з роботою не сидячи в офісі, в деяких штатах частка таких працівників перевищує 50%: половині людей просто не потрібно залишати будинок. Для них можливість працювати в офісі швидше «хороша опція».
Експерти вважають, що культура Work From Home (WFH) буде нормально сприйматися роботодавцями та суспільством як мінімум до моменту, поки не знайдуть вакцину. А значить, це ще як мінімум рік.
Для роботодавців критично, щоб співробітники підтримували свою працездатність. Якщо вона зберігається на колишньому рівні, для багатьох не настільки важливо, де працює людина. Інша справа, якщо продуктивність праці впала або вести бізнес на удаленке не можна. В такому випадку людей будуть повертати в офіси як можна швидше. У такого рішення є свої виклики: як тестувати людей, кого допускати, як уберегти людей від зараження коронавірусом. Поки що відповідей на ці запитання немає.

Перспектива нової справи під час кризи

У будь-якому випадку, перед бізнесом стоїть величезне завдання — перебудувати раніше звичні нам офіси. В основі буде лежати «соціальна дистанція». Раніше офіси сприймалися як місце, де можна зустрітися і поговорити один з одним, де йшла робота в командах. Тепер про це можна забути. Офіси, де люди працювали пліч-о-пліч, тепер в минулому. Про повне завантаження офісних просторів можна забути. Приміщення, в яких раніше розміщувалося 25 чоловік, тепер вмістять лише 6-7 осіб. Деякі експерти стверджують, що навіть це число завищено: великі офіси будуть доступні 2-3 людям одночасно.
Але ризик все також буде зберігатися. Тому співробітники ще довго будуть носити маски, рукавички та користуватись санітайзерами. А часті посилені прибирання стануть новою статтею витрат. Не зовсім зрозуміло, як повернуться до нормального життя величезні офісні будівлі в великих містах, адже саме ліфт – місце підвищеного ризику зараження.
З’явиться нова додаткова проблема в комунікаціях з персоналом. Що робити, якщо працівник не дотримується встановлених компанією правил і, як наслідок, піддає інших людей можливості зараження? Крім того, буде існувати ризик, що талановитий співробітник піде в компанію, де найсерйозніше стежать за безпекою людей, а ті, хто дуже стурбований своїм здоров’ям, просто зіткнуться зі зниженням продуктивності.

 

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *