Історія виникнення та поширення суші

Як суші стали такими популярними

Візитна картка Японії – суші. Всіма улюблені ласощі готують з рису і риби, іноді з додаванням додаткових інгредієнтів. Немає нічого дивного, що саме країна східного сонця стала батьківщиною цієї страви, адже родючих полів тут немає, проте є море, яке багате рибою та іншими морепродуктами.

Поширенність у світі

На початку XX століття багато японців почали імігрувати. Внаслідок цього популярності суші почала різко зростати в Європі, Америці та інших країнах. З цього часу страва стала однією із найпопулярніших у закладах харчування. Суші стали подавати не тільки в закритих закладах, а й доставлятися додому.

В наш час важко знайти місто, в якому не знали і не пробували рис з сирою рибою.  Вибрати та замовити свіжі роли чи сети у такому невеликому місті як Житомир можна на papa-joe.com.ua

Історія виникнення

Японський кулінарний винахід своїм походженням швидше зобов’язаний не кулінарним достоїнствам, а способу зберігання страви. Вважається, що вперше сиру рибу і рис японці поєднали для того, щоб зберігати рибу, і сталося це в 6 столітті нашої ери. За іншими даними, винахід зроблено ще на тисячу років раніше, і належить жителям Південно-Східної Азії. Пізніше спосіб зберігання риби в рисі перекочував до Китаю, а згодом і до Японії.

В кінці 17 століття з ростом виробництва рису з нього стали готувати рисовий оцет, який в свою чергу почали додавати в рис, для пікантного кислуватого смаку, а рибу і морепродукти з почали подавати в сирому вигляді. Тобто з процесу приготування виключалося бродіння. Спочатку існували спеціальні дерев’яні форми для пресування рису.

А ось суші в сучасному вигляді з’явилися не так давно — в 19 столітті, і сталося це в місті Едо (сучасний Токіо). Після другої світової війни, коли в Японії відчувалася нестача їжі, визначили єдиний стандарт розміру порцій. Для суші-майстрів існувало правило: з однієї склянки сирого рису треба було готувати десять нігірі-суші і один суші-рол.

Назва суші немає точного перекладу. Існує багато тлумачень слова: “маринована риба”, “підготовка до довголіття”,  “побажання щастя” і тд.

Як готували раніше

Основою для “стародавніх” суші був рис, солод, морепродукти і овочі. Спочатку застосовували маринад: рибу очищали і нарізали, змішували з рисом і клали під прес. Через тиждень накривали кришкою. Цей процес займав кілька місяців, а готовий продукт міг зберігатися до року. Такий спосіб використовують і досі в Японії, а от у Китаї традиція не збереглася. Дещо пізніше стали застосовувати рисовий оцет і пряні приправи. Завдяки цьому час приготування набагато зменшився.

Варіанти подачі

Kansai – (родом з міста Osaka) – рис змішується з рибою та імбирем. Все поміщається в спеціальні формочки, які є їстівними.

Edo – (походить з Токіо) – на заправлені кульки рису викладається шматочок риби.

Саме різноманітність в подачі та приготуванні сприяла тому, що на території цих міст відкривалися перші невеликі ресторанчики, в яких місцеві жителі та приїжджі могли насолодитися суші.

Смакота стала настільки популярною, що почали відкривати магазини, ресторани і кафе з різновидами страви. А трохи пізніше на прилавках можна було придбати окремі інгредієнти для самостійного приготування.

З того часу придумано дуже багато різновидів приготування, використовуються різні приправи і спеції, види риб і молюсків, подача і форма також різняться. Рецепти вдосконалюються, видозмінюються, додаються цікаві інгредієнти, змінюється спосіб приготування (класичний «сирий», гострий, теплий, обсмажений варіанти). Але смак залишається неперевершенним! Підтвердження тому – поширення кухні по всьому світу.


Читати ще: Чому важливо займатися своїм здоров’ям

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *