Як вдало пройти співбесіду при прийомі на роботу

Як пройти співбесіду

Співбесіда є ключовим моментом при прийомі на роботу. Якщо ви хочете вдало її пройти, то потрібно дотримуватися певних правил. Далі список найнеобхідніших правил, яких слід дотримуватися на співбесіді:

Як себе вести і що говорити?

1. Перше, що потрібно зробити – детальніше прочитати інформацію про компанію, в яку ви йдете. В епоху інтернету зробити це досить просто – можна знайти сайт компанії, соціальні мережі, прочитати відгуки клієнтів або співробітників.

2. Продумайте те, що ви будете говорити про себе. Ваша «самопрезентація» повинна тривати близько 2-4 хвилин і включати тільки найважливіші аспекти: освіта, професійні досягнення, досвід роботи і захоплення (якщо про них запитають).

3. Обміркуйте відповіді на  найбільш поширені питанння на співбесіді, а саме:

 • Що ви знаєте про цю роботу або про нашу організацію?
 • Що ви будете робити, якщо … (далі – опис критичної ситуації)?
 • Як би ви могли описати самого себе?
 • Які ваші сильні та слабкі сторони?
 • Якого типу роботу ви найбільше любите робити?
 • Які ваші інтереси поза роботою?
 • Якого типу роботу ви не любите робити?
 • Що вам подобалося найбільше, а що найменше на минулій роботі?
 • Чому ви залишили свою колишню роботу?
 • Яке відношення має ваша освіта або досвід трудової діяльності до даної роботи?
 • Чим ви сподіваєтеся займатися через 5-10 років?
 • На яку зарплату ви розраховуєте?

Підготувавши відповіді на даний список питань, ви будете готові відповідати на будь-які питання рекрутера. У будь-якому випадку, відчувати себе ви будете впевненіше.

4. Продумайте свій зовнішній вигляд. Знання компанії допоможуть вам у цьому. Якщо співбесіда проходить в бізнес центрі, то слід вибрати класичний костюм. У разі ж якщо інтервʼю відбувається в звичайному офісі, ви можете дозволити собі більш вільний стиль. Але ні в якому разі не можна одягатися занадто відверто (наприклад, надіти на співбесіду сарафан або шорти).

 

Що потрібно робити і говорити на самій співбесіді?

Як успішно пройти співбесіду на роботу

5. Перше правило – не запізнюйтесь. Краще заздалегідь підготувати свій маршрут і вийти з дому на 20 хвилин раніше, щоб попередити випадкові затримки (пробки, зламаний каблук і так далі). Своєчасна поява зробить вас більш упевненим і створить гарне враження у рекрутера.

6. Слідкуйте за своєю невербальною поведінкою. Не показуйте те, що ви нервуйте, але і не перестарайтеся. Не варто постійно поправляти волосся, смикати гудзики, клацати ручкою, або ж навпаки, свавільно «розвалюватися» в кріслі і закочувати очі. Виглядайте спокійним та впевненим у собі.

7. Говоріть найголовніше. Не потрібно базікати про себе занадто багато. «Кадровики» люблять стислість та чіткість в мові.

8. Будьте готові відповідати на професійні питання. Якщо ви влаштовуєтеся на вакансію досвідченого фахівця, то повинні бути готові відповідати на професійні питання, а можливо, і до вирішення тестів або кейсів. Часто буває недостатньо знати відповіді тільки на теоретичні питання. Швидше за все, вам знадобиться статистика або приклади з життя.

Як вдало пройти співбесіду на роботу

9. Не соромтеся запитувати рекрутера про те, що вас цікавить. Ось список основних питань, яких ви можете торкнутися на співбесіді:

 • Який буде основний список моїх обов’язків?
 • Кому я буду безпосередньо підпорядковуватися?
 • Наскільки важлива ця робота для організації?
 • Які є можливості для службового чи професійного зростання?
 • Чому це місце залишив колишній працівник?
 • У чому полягає головна проблема (задача, мета) даної роботи?
 • Яка буде моя зарплата?

10. Не брешіть! Не варто цього робити ні в якому разі. Прикрашати свої повноваження, які ви мали на минулому робочому місці, розповідати про неіснуючі навичках, брехати про рекомендації. Всі ці факти можуть перевірити в будь-якому момент. А навіть якщо вас візьмуть на роботу, то відсутність будь-якого досвіду буде помітна. Якими будуть наслідки – невідомо.

11. Проявляйте зацікавленість по відношенню до вашого співрозмовника. Слухайте його уважно і намагайтеся не відволікатися (не дивитись в телефон,  не малювати на полях). Ці дії створюють негативне ставлення до вас.

12. Не соромтеся уточнювати щось, якщо ви не зрозуміли або не розчули відповіді.

Що варто робити після співбесіди?

Як вдало пройти співбесіду при прийомі на роботу

13. Після проходження співбесіди варто залишатися ввічливим. Попрощайтеся з рекрутером, залиште йому свої контактні дані та чекайте, поки з вами зв’яжуться.

14. Якщо ви не дочекалися дзвінка, через декілька днів можете самі передзвонити в компанію або написати повідомлення. Як правило рекрутери досить добре ставляться до дзвінків кандидатів, адже це прояв вашої ініціативності.

З цими порадами ви зможете успішно пройти співбесіду і отримати роботу мрії. Будьте уважні та впевненні у собі та не забудьте підготуватись!

Бажаємо успіхів на співбесіді!

День HR`a

В Україні 19 вересня відзначається день HR-менеджера (рекрутера) Традиційно це професійне свято відзначають в третю середу першого осіннього місяця. Це день фахівця з управління персоналом. Назва професії походить з англійської мови, і дослівно перекладається як “людські ресурси” (Human Resources). Оновлена ​​професія прийшла на зміну застарілій радянській посаді кадровика. Пояснюється це тим, що в даній сфері стався перелом, пов’язаний з принципово новим підходом.

HR-менеджер вирішує значно ширше коло питань, в числі яких:

 • пошук персоналу
 • прийом на роботу нових співробітників
 • формування кадрової політики
 • здійснення навчання нових співробітників.

Також саме ці люди зазвичай займаються організацією корпоративних заходів і святкувань, майстер-класів для колег і т.п. Виконання цих завдань вимагає творчого підходу, вміння працювати з людьми і наявності спеціальних навичок.

Усіх рекрутерів вітаємо з професійним святом!

Як пройти співбесіду при працевлаштуванні


Ще на тему професійних святДень підприємця в Україні

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *