День усиновлення в Україні – 30 вересня

30 вересня, в День святих Віри, Надії та Любові, а також їхньої матері Софії, відзначається День усиновлення в Україні. Цей день є символом милосердя і добра по відношенню до дітей без батьків. Днем заснування свята є 30 вересня 2009 року.

В цей день прийнято дякувати від імені всього суспільства усиновителям, співробітникам дитячих будинків та комісіям з усиновлення. Також це свято можуть відзначати  тисячі дітей, які отримали у своєму житті других батьків. День усиновлення є ще одним важелем захисту прав дітей, які позбавлені батьківської опіки.

Статистика

За офіційними даними  на початок 2016 року в Україні було 73 тисячі дітей-сиріт  (без урахування окупованих територій сходу та Криму)

 • лише 20-23 % з них – не мають батьків,
 • інші – діти , які стали сиротами за живих батьків; діти, позбавлені батьківського піклування.
 • 53 тисячі дітей перебувають під опікою найближчих родичів,
 • 6,5 тисяч дітей знаходяться в інтернатних закладах ,
 • 25 тисяч дітей – із родин, які опинилися у складних життєвих обставинах і не можуть виховувати дітей.
 • 18 тисяч дітей можуть бути усиновлені.

На щастя, кількість українців, які хочуть усиновити дитину, з кожним роком збільшується. Щодня в країні народжується 50 дітей, які залишаються сиротами, і в цей же час в Україні щодня всиновлюють 60 дітей. Ця позитивна динаміка свідчить про те, що сучасне суспільство стало гуманнішим.

Однак, зустрічається все більше випадків, коли батьки відмовляються від своїх малолітніх дітей або ж їх позбавляють батьківських прав органи влади за неналежний догляд за дитиною.

Поради по всиновленню

Зазвичай, шлях усиновлення є довгим і складним, як для дитини, так і для потенційних батьків. Пропонуємо кілька основних порад, які допоможуть легше впоратися із усиновленням:
 1. Якщо ви вирішили усиновити дитину, передовсім поговоріть про це з родиною. Підтримка близьких людей – хороший початок. Тоді зверніться до фахівців. Перш за все, це служба у справах дітей відповідно до місця вашого проживання;
 2. Часто важким етапом є паперова тяганина. Але насправді усе не так страшно, як здається. Служба у справах дітей дасть повну інформацію про обов’язкові документи, а за законом усі медичні огляди, отримання свідоцтва про народження та оформлення інших документів повинні здійснюватися безкоштовно. Тож не має потреби звертатися до приватних нотаріальних компаній та витрачати зайві кошти.
 3. Що стосується житлової площі, для усиновлення дитини не обов’язково потрібна квартира площею у сотні квадратних метрів. Якщо ви мешкаєте в однокімнатній квартирі чи у гуртожитку, але там дотримані усі санітарно-гігієнічні норми і є можливість відвести місце дитині для навчання та відпочинку – вам не мають права відмовити. На випадок екстрених ситуацій додатково можна подати виписку із місця проживання батьків чи інших родичів.
 4. У заяві вказуйте варіативний вік дитини, наприклад 6-9 років. Це варто робити на той випадок, якщо дитина, яку ви захочете усиновити, виявиться не того віку, який ви вказали у заяві. Так не доведеться переоформляти документи й знову ставати у чергу.
 5. Жінкам та чоловікам, які усиновили дитину, надають право на відпустку: якщо дитині до 3 років – відпустка може становити три роки; для старшої дитини – 56 календарних днів. Цей час дасть можливість адаптуватися і дитині, і батькам.

Флешмоб

На Житомирщині до свята в усіх районах одночасно відбудеться Всеукраїнська акція-флешмоб «Усиновлення – це любов назавжди».

Про це повідомляє т.в.о. начальника служби у справах дітей ОДА Наталія Пилипчук.

«До Дня усиновлення 28 вересня в усіх районах області планується проведення флешмобу. Така акція відбудеться одночасно по всій Україні з 14.00 до 15.00 год., аби привернути увагу суспільства до усиновлення», – зазначає Наталія Пилипчук.

Заходи відбудуться за участю дітей, усиновителів, опікунів, прийомних батьків та усіх, хто доєднається.

Акція спрямована на привернення уваги до дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та інформування громадян про дітей, які виховуються в інтернатах і мріють про справжню родину.

Коментар

“Перший і головний акцент державі та громадськості слід робити на роботі із родиною, на відновленні батьківських прав, неможливості забирати дитину у батьків. Але для цього необхідно задовольнити потреби родини. Цьому сприяє й патронатна форма виховання дітей, біологічні батьки яких позбавлені своїх прав”, –

заявив заступник директора Департаменту з питань захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики Володимир Вовк


Вітаємо зі святом!

Усім дітям бажаємо швидше знайти люблячу родину!


Дивіться також: Популярні співачка та ведучий допомагають важкохворим дітям

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *