День людей похилого віку – 1 жовтня

Офіційно дата 1 жовтня було проголошена Днем ​​людей похилого віку резолюцією генеральної Асамблеєю ООН від 14 грудня 1990 р в якості підтримки однієї з ініціатив Організації Об’єднаних Націй. Резолюція ООН була також затверджена урядом України.

  • За офіційними даними Станом на 2018 рік в Україні налічується 11, 7 млн. пенсіонерів і ця цифра невпинно зростає, роблячи українців старіючою нацією.

В Україні процес старіння відбувається швидше, ніж в Західній Європі. Співвідношення робітників та пенсіонерів постійно змінюється далеко не на користь перших, що лягає важким тягарем на плечі держави у вигляді обов’язкових соціальних виплат – пенсій, допомог, пільг.

  • За статистикою кожен п’ятий українець – людина похилого віку.
  • Шоста частина з них – самотні люди.

Саме для того, щоб привернути увагу громадськості до проблем людей похилого віку і висловити їм подяку за їхню працю і досягнення, цей день з широким розмахом святкується в Європі (особливо в країнах Скандинавії) і Америці. Проводяться різні фестивалі, конференції, конгреси, присвячені правам літніх і їх ролі в суспільстві, також проходять всілякі благодійні акції. Багато теле- і радіопрограм транслюють передачі, враховуючи смаки літніх.

В Україні також проводяться державні та волонтерські заходи по залученню уваги до проблем людей похилого віку.

Найбільшою кількістю літніх людей відрізняється Японія. У цій країні проживають 36 тисяч 276 осіб, що переступили столітній рубі


Схожа сторінка: Міжнародний день здоровʼя


Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *