День художника в Україні

Художник. Пейзаж - Скульптура
 1. Хто відзначає
 2. Що подарувати художнику
 3. Користь від малювання
 4. Історія професії
 5. Живопис сьогодні
 • В Україні це професійне свято припадає на другу неділю жовтня (було засноване Указом президента України в 1998 році)
 • У світі Міжнародний день художника відзначається  8 грудня (з 2007 року свято було започатковане Міжнародною Асоціацією “Мистецтво народів світу”

В цей день по всій країні проводяться численні виставки, майстеркласи та цікаві інсталяції. У своє професійне свято художники особливо прагнуть презентувати себе світу, поспілкуватися з іншими людьми, більше розповісти про свою незвичайну професію.

Відзначають День художника не тільки професіонали та майстри живопису, але і всі люди, які так чи інакше пов’язані з мистецтвом малювати:

 • дизайнери
 • ілюстратори
 • 3D-модельєри
 • стилісти
 • тату-майстри
 • архітектори
 • реставратори
 • стріт-арт (графіті) майстри
 • художники-постановники
 • мультиплікатори

Вважають своїм святом і ті, хто тільки збирається стати майстром пензля або просто малює для власного задоволення.

Також День художника святкують всі, хто просто любить милуватись художніми шедеврами або спостерігати за процесом малювання.

Що подарувати художнику

Подарунки, інструменти для художника

У своїй роботі митці використовують багато інструментів, тож у виборі подарунку не має бути проблем.  Виберіть щось із наступного списку:

 • Олівці
 • Фарби
 • Пензлі
 • Фломастери
 • Маркери
 • Крейда
 • Мольберт
 • Полотно
 • Набір паперу
 • Етюдник
 • Тубус
 • Папка
 • Графічний планшет

Малювання на планшеті

Художники – це дуже своєрідні люди. Вони бачать навколишній по-своєму. Творчі особистості трохи відрізняються від основної маси людей, і часом важко передбачити їх реакцію на ту чи іншу дію. Їм ніколи не буває нудно. Ці люди живуть в атмосфері радості і яскравих фарб. Творчій людині постійно потрібно випробовувати нові емоції, завжди бути натхненним і закоханим. Це почуття її окрилює і дає нові теми для творчості.

Художник постійно відвідує майстер-класи, виставки, музеї. Хороший митець трохи пихатий і завжди хоче бути на висоті – краще інших. Він дуже непередбачуваний у своїх потребах і бажаннях. Тому і до подарунка такій людині напередодні Дня художника потрібно підійти з усією відповідальністю.

Галерея, виставка картин

Якщо ви хочете порадувати знайомого художника, який займається цим видом творчості не професійно, а для себе, у вільний час, який сприймає своє заняття мистецтвом, як хобі, тоді найкращим варіантом буде набір предметів для створення шедеврів. Це акварель, пензлі, альбом. Цей набір підійде як зовсім юним художникам, так і людям старшого віку.

Ви хочете піднести подарунок людині, яка бачить себе в майбутньому великим художником, але тільки починає рухатися в цьому напрямку? Тоді до стандартного набору додайте книгу – самовчитель для малювання.

Ваш колега, друг, родич вже утвердився у своїй професії художника, і бачить себе тільки в цій сфері діяльності? Він вже давно пройшов стадію «любитель» і вступив в співтовариство «професіоналів»? Тут з подарунком буде простіше.  Якщо ви знаєте чим він користується, тоді  даруйте потрібний атрибут для творчості. Якщо ж ви не в курсі переваг, слід довідатися в якому саме напрямку працює цей чоловік.

Професійний художник

 • Художник-живописець завжди буде радий набору фарб (акварель, олія, акрил і так далі).
 • Графічному дизайнерові дуже підійде планшет для малювання.
 • Художнику-графіку сміливо підносьте в якості подарунка пір’яну ручку для літерингу.
 • Художник-ілюстратор буде надзвичайно радий гарному папері і набору маркерів.  (Тут варто звернути увагу на те, які саме маркери ви берете. Вони бувають акварельні, для начерків і для картин, і так далі. З’ясуйте заздалегідь в яких саме маркерах потребує і якими користується найчастіше ваш знайомий)
 • Світловий стіл буде дуже корисний художнику-мультиплікатору.
 • Якщо ваш друг працює архітектором, як варіант, можна подарувати йому комп’ютерну програму, курси підвищення кваліфікації і так далі. Так як складність цієї професії полягає в тому, що з кожним роком з’являється все більше і більше нововведень, пов’язаних з їх роботою.

Не обов’язково вибирати подарунок пов’язаний з матеріалами для роботи. Тим більше якщо винуватцем торжества є жінка. Якщо ви не знаєте, що подарувати художниці, поєднавши два в одному і подаруйте їй фотоальбом її картин. В якому будуть зібрані, як ранні роботи, так і останні шедеври. Такий подарунок буде хорошою пам’яттю і наочно покаже розвиток її творчості. Пейзажиста в якості подарунка можна піднести поїздку в мальовничі місця, або ж хороший фотоапарат, на який він зможе сфотографувати краєвиди, які згодом стануть прекрасними картинами.

Виставка картин на вулиці

Звичайно, якщо ви маєте в своєму розпорядженні засобами, тоді найкращий подарунок художнику ви зможете зробити, організувавши для нього виставку. Якщо ж бюджет не має такого широкого жесту, достатньо провести у себе вечірку, присвячену імениннику, завісити всю квартиру його роботами і запросити багато гостей. Безсумнівно, імениннику буде дуже приємно чути схвальні відгуки про його картинах.

Завжди в пригоді стане книга про улюблених художників з яскравими репродукціями їх робіт. Це підштовхує до розвитку творчості, до прагнення наздогнати або навіть перевершити свого кумира.

Художник – це людина мистецтва, тому відмінним варіантом подарунка буде похід в театр, на концерт, на всілякі виставки. Здивуйте його польотом на повітряній кулі, скелелазінням, або просто відпочинком в заміському будинку, оточеному лісами, річками, зеленими полями. Загалом, подаруйте йому емоції та враження. Творчу особистість, як правило, цікавить не тільки те, чим займається вона сама. Людина мистецтва з усього черпає натхнення, яке надалі перенесе на свої полотна.

Вплив картин на людину

Художник. Картина-абстракція

Проведені вченими дослідження показали, що красиві полотна володіють здатністю позитивно впливати на людську психіку. Було науково доведено, що споглядання визнаних шедеврів живопису викликає в людини реакцію, схожу з тією, яка виникає поряд з коханою людиною.

У людей, які щодня бачать перед собою красиві картини, відзначається:

 • зниження тривожності
 • поліпшення якості сну
 • підвищення стресостійкості.

Школа живопису рекомендує присвячувати малюванню хоча б кілька хвилин в день, адже цей процес:

 • розвиває дрібну моторику,
 • допомагає привести в порядок думки
 • дозволяє позбутися накопиченої втоми.

Історія професії

Картина в галереї

Без перебільшення можна заявити, що професія художника є однією з найдавніших. За весь час свого існування вона пройшла довгий шлях від простих малюнків, виконаних вугіллям на стінах, до всесвітньо визнаних шедеврів мистецтва, перед якими щодня шикуються черги у найпрестижніших музеях світу.

Мало хто замислюється про те, що завдяки художникам історики і археологи мають можливість вивчати історію Стародавнього світу, адже старовинні малюнки дають прекрасне уявлення про те, як жили люди тисячі років тому.

Ще починаючи із стародавніх часів творчі особистості намагалися виразити себе, зображуючи на стінах печер фігурки одноплемінників, сцени полювання та релігійні обряди. Іноді такі малюнки нагадують каракулі школярів, іноді вражають своєю майстерністю та професіоналізмом.

Історія живопису бере свій початок в печерах епохи палеоліту, де первісні люди зображували на стінах тварин, інших людей, різні предмети і навіть сюжети. Бували випадки, коли єдиним історичним джерелом, яким розташовували вчені, були примітивні малюнки на стінах древніх печер.

Саме вони дали можливість зрозуміти спосіб життя тих людей, простежити процес їх розповсюдження по континенту. За допомогою цих простих малюнків вчені змогли визначити, коли саме з’явилися певні архітектурні та природні об’єкти і як стародавні люди почали одомашнювати тварин. У Стародавньому Єгипті до художників та жерців ставилися з однаковою повагою, професія живописця вважалася надзвичайно шанованою.

Малюнки на стінах у Стародавньому Єгипті

У той час, коли люди почали малювати, професії художника ще не існувалоДля більшості живописців того часу, їх рід діяльності був захопленнямЗгодом, якась частина прославилася і отримала шану за життя, деякі з них були визнані посмертно, в той час як роботи інших залишилися невідомими зовсімТі часи минули і багато що змінилосяУ наш час існує величезна кількість художніх відгалуженьрізні підходи, техніки виконання, матеріали наситили світ художників величезною різноманітністю.

Художники створювали фрески, що прикрашали саркофаги і створювали картини, які повинні були супроводжувати померлих у потойбічний світ. Образотворче мистецтво Стародавнього Єгипту багато розповіло вченим про те, як жили люди в ті часи. Завдяки картинам того часу історики змогли дізнатися про надзвичайно багату і цікаву культуру Давнього Єгипту, їх міфології і релігії.

Під час епохи Відродження мистецтво живопису досягло свого розквіту, подарувавши світові таких геніїв, як Леонардо да Вінчі, Сандро Боттічеллі, Мікеланджело, Рафаель Санті, Джованні Белліні, Тіціан, Мазаччо. Шедеври цих великих художників продовжують жити і в наш час, щодня привертаючи до себе тисячі туристів і любителів прекрасного.

Живопис сьогодні

Малювання балонною фарбою

Сучасність надала художникам нові інструменти, що дозволяють втілити найсміливіші задуми в реальні проекти. Однак навіть поява цифрового живопису не зменшило число сучасних художників, що працюють в традиційній манері. У день художника багато художні галереї відкривають свої двері шанувальникам образотворчого мистецтва для безкоштовного відвідування, відкриваються нові тематичні виставки та вернісажі. Це прекрасний момент ненадовго відставити гарячкові будні і подивитися на цей світ очима митців.


Дивитись ще:  Міжнародний день здоровʼя

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *