Безпритульне життя житомирських собак

Вуличні собаки Житомир - Девзт

Третього вересня біля одного з житомирських садочків сталася подія, яка сколихнула громадськість міста, і вкотре розділила думки містян на 2 табори: хлопчика вкусила безпритульна собака. І хлопчик хороший, і собака місцева, люди її підгодовують…  А ситуація прикра.

Коментарі до новини в соц.мережах звісно двоякі:

З ОДНІЄЇ СТОРОНИ: усипити всіх вуличних тварин, усипити разом з волонтерами і зоозахисниками;

З ІНШОЇ: тварина не винна, що стала вуличною; люди ображають собак, тому вони проявляють агресію.

А який реально вихід з таких ситуацій? Дитина отримала травми і тілесні, і моральні, батьки в стресі, готові на все…

Хочу написати від імені батьків – ніяка дитина не має страждати від бездоглядних тварин! І так скажуть усі волонтери, які (як би не дивно це звучало) теж мають дітей. Агресивні тварини дійсно не повинні загрожувати життю людини!

Тепер напишу як зоозахисник: тільки по нашому місту в середньому раз в 4-5 днів ми знаходимо собаку чи кішку, яка постраждала від рук людини! Це викинуті голодні, поранені, хворі тварини і т.п. За 1,5 роки роботи Житомирської міської зоозахисної організації з усіх врятованих нами тварин не було ЖОДНОЇ, яку прийшлося б усипити через неадекватність і загрозу людям, жодної.. І при цьому, жодна, повторюю, жодна людина не покарана за злочин проти тварин в Україні!

Берзпритульні собаки в Житомирі Де в зт

За період роботи з січня по вересень волонтерами Житомира прилаштовано у сімї біля 300 тварин стерилізованих чи з умовою обов’язкової стерилізації. Центром Захисту Тварин – комунальним підприємством нашого міста проводиться масова стерилізація вуличних тварин з поверненням в зону проживання, і вона ефективна! Питання – звідки тоді зявляються цуценятка, кошенятка під нашими під’їздами, магазинами, на околицях міста? Звідки, адже величезний відсоток самок уже стерилізовані? І тим більше, виводки ці без мамки…

У цивілізованих країнах світу безконтрольне розведення тварин карається законом, і жорстоке поводження з тваринами також карається законом! Там, де є вуличні, наприклад Туреччина, Італія, люди настільки лояльно ставляться і турбуються про них, що стерилізованим вуличним псам просто нема від кого захищатися, їм ставлять спеціальні годівниці, а в період холодів запускають у крамниці і кафе!

За статистичними даними в Україні 70% бездоглядних псів – викинуті людиною….

Безхатні собаки Де в ЗТ

Чи знали Ви: В Німеччині немає бездомних собак. Того, хто спробує вигнати тварину на вулицю, чекає високий штраф або навіть в’язниця. Ну а якщо собака все ж залишилася без господаря, вона потрапляє до притулку, де їй підшукують нового власника. При цьому вимоги до потенційних кандидатів теж досить суворі.

Давайте подивимось правді у вічі, і поклавши руку на серце, відповімо на питання – а чи стерилізовані наші домашні улюбленці, чи стерилізовані улюбленці наших батьків у селах? Яким чином ми прилаштовуємо потомство (а це біля 15 цуценят та 20 кошенят в рік від одної самки); чи прослідковуємо долю прилаштованих – може це вони бігають потім під садочками, школами, на зупинках??? То хто нам винен у бездоглядності тварин? Волонтери? Які майже цілодобово, 7 днів в тиждень працюють безоплатно, щоб максимально поприлаштовувати цих викинутих тварин у родини, часто платять власні кошти за стерилізацію вже прилаштованої тварини! Тому що у роботі з безхатніми тваринами є одне золоте та негласне правило, якого притримуються максимально: прилаштована тварина має бути стерилізована, щоб не дати потомства, яке по кругу знову забиратимемо з вулиці і яке доведеться прилаштовувати!

Бездомні тварини Житомира - Де в ЗТ

Дорогі читачі! Підводячи підсумок написаного, хочеться наголосити, ми – волонтери, як ніхто інший, хочемо, щоб не було безпритульних собак і кішок у нашому чудовому місті. Ми, як і всі  люди, хочемо, щоб  наші діти були здорові.

Давайте робити це місто комфортним для людей і тварин разом!

Допомагайте нам! Для цього потрібно всього лише:

  • стерилізувати і не розмножувати своїх домашніх улюбленців,
  • не купувати тварину, а брати у волонтерів,
  • навчити дітей (а може й себе) толерантного гуманного цивілізованого людського ставлення до братів наших менших.

Наше життя – це віддзеркалення нашого ставлення до навколишнього світу.

Памятаймо про це.

Волонтер ГО ЖМОЗТ Юлія Невмержицька

[ Усім тваринам на фото допомагають волонтери, ГО “Захист тварин Житомира” та КП “Центр захисту тварин”. Деякі досі чекають на нових господарів.

Задля запобігання травмування психіки дітей та чутливих людей  редакцією заблоковано фото з закатованими та понівеченими тваринами, яких знаходять в нашому місті ]


Варто зазначити, що в деяких містах ситуація з безхатніми собаками значно гірша, ніж в Житомирі. Так, через незмогу контролювати популяцію у Миколаєві нещодавно приспали більше 100 собак.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *