Як взяти собаку з притулку

Як взяти собаку з притулку

Якщо ви думаєте про те, щоб завести домашнього улюбленця, не варто одразу планувати покупку породистого собаки. Друга для сім’ї можна взяти й з притулку, тим паче там можна знайти абсолютно різних тварин від безпородних, метисів до породистих.

Існує думка, що тварини у притулках агресивні та несоціалізовані. Та чи насправді це так? Перед тим, як потрапити до цього закладу, тварину оглядає ветеринар, вона отримує всі необхідні щеплення, у тому числі й від сказу. Песиків купають та стерилізують. Певна агресія може бути присутня через стрес, який переживає тварина. Більшість з них мають свої непрості історії: хтось жив на вулиці, а когось покинули господарі. Тому кожна з таких тварин має свої особливості поведінки.

Для початку потрібно визначитись, якого пса ви хочете. Варто звернути увагу на розмір, вік та стать. Більшість притулків мають сайти, де ви можете обрати майбутнього улюбленця. В Житомирі – це КП «Центр захисту тварин», що надає не тільки дах на головою безпритульним тваринам, а й ветеринарні послуги. На їх сайті ви також зможете залишити заявку на стерилізацію безпритульних собак саме у вашому районі. Крім того, у нашому місті працює притулок, що займаються розведенням песиків певної породи – Toy de Sharm. Щоб краще познайомитися з собакою можна провести декілька «побачень», гратися та придивлятися один до одного. Якщо ж вона вам підходить, потрібно знати, що необхідно для того, щоб забрати його додому. При собі має бути паспорт та повідець з нашийником. У більшості закладів тварин віддають безкоштовно. Якщо ж сталося так, що тваринка не змогла пристосуватися до нових умов або ж у когось із мешканців почалася алергія, то собачку можна повернути. Але такі випадки трапляються надзвичайно рідко.

Прихистити бездомного вихованця – що може бути краще для того, хто любить і піклується про тварин?

Тварина, яку ви виберете, стане частиною вашої родини.  У собаки є емоційні потреби і характер. Чим менше у вас досвіду утримання тварин, тим ретельніше варто підбирати улюбленця.  Найпростіша і слушна порада: беріть тварину з темпераментом, близьким до вашого.  Любите походи – беріть енергійного, рухливого пса в розквіті сил.  Любите сидіти за книгою або за ноутбуком – беріть флегматичну, не надто активну, а може, навіть досить дорослу тварину. Не покладайтеся на принцип «протилежності притягуються».  Якщо контакту не буде, сама поступлива собака стане тягарем. Обговоріть поява собаки в сім’ї і переконайтеся, що всі без винятку згодні на такий крок. Якщо хтось із домашніх проти, це майже напевно означає конфлікти і, як наслідок, проблеми в поведінці собаки в майбутньому.

Домовтеся про свої обов’язки по догляду за собакою.  Хтось повинен вигулювати її вранці і ввечері, хтось – купувати корм, хтось – грати і вчити командам.  Ще обов’язково домовтеся про те, хто буде виводити собаку на хвилинку у двір в середині дня. Собакам шкідливо терпіти цілий день між ранковим і вечірнім вигулами.  Ваш вихованець буде здоровішим і спокійнішим, якщо у нього буде можливість хоча б ненадовго виходити на вулицю три рази на добу. Дуже важливо: якщо в будинку є діти молодші 12 років, їх неодмінно треба навчити правилам безпечної і шанобливого спілкування з собаками.  Головні з них – не чіпати собаку, коли вона спить, не підходити до неї, коли вона їсть, не лякати її різкими рухами і звуками, поважати її бажання, коли вона відсторонюється, йде або ще якимось чином явно  показує, що їй некомфортно. Приділяйте достатньо часу новому члену сім’ї, особливо на початку вашого спільного життя. Взаєморозуміння між псом і його власником – це результат довгої роботи.

Вам потрібно буде поміняти звичний побут і розпорядок дня.

Як вести себе в той день, коли собака нарешті переступить поріг вашого будинку?  До цього теж треба підготуватися, адже ваші інстинкти і прагнення, швидше за все, вас обдурять.

Перше, що вам захочеться зробити, – це відкласти всі справи і залишок дня спілкуватися з псом, записувати його на відео, щоб викласти в соцмережах, пропонувати йому їжу і іграшки, перевіряти, чи знає він всілякі команди, тощо.

Як не прикро, але діяти потрібно абсолютно навпаки.  Найкраще, що ви можете зробити, – це прикинутися господарем собачого готелю: показати звірові тихий куточок в квартирі, де для нього є ​​підстилка і де його ніхто не турбуватиме, поставити на видному місці миску з водою і ввічливо забути про існування вашого постояльця.

Далі в період адаптації часто виводьте собаку на вулицю.  Якщо вона виглядає тривожною і соромиться справляти свої природні потреби, спробуйте вигулювати її на довгому повідку і частіше відволікайтеся від неї.

Допоможіть звикнути до нового району і дому.  Не поспішайте вести собаку в парк, де гуляють ваші знайомі зі своїми улюбленцями.

Запрошувати додому гостей, щоб показати собаку, в перші тижні теж не рекомендується.

Все це краще відкласти до моменту, коли ви помітите, що ваш пес осмілів, вимагає більше уваги і частіше підходить до вас протягом дня, веде себе впевненіше на прогулянках і проявляє більше інтересу до речей в квартирі.  Це і буде офіційним початком його нового життя домашнього пса.

Подбайте про те, щоб заздалегідь познайомитися з людьми, готовими вам допомогти жити з новим другом.

  1. Ветеринар

Якщо ви знайдете хорошого лікаря для вашої собаки, то будете бачитися з ним дуже рідко))).

Як визначити, чи гарний ветеринар?

Наскільки спокійно тварина відчуває себе в руках ветеринара?  Хороший лікар не буде скручувати собаку або затискати їй пащу.  З досвіду Євгенії, хороші лікарі роблять уколи, ніжно погладжуючи і не фіксуючи вихованця.

Наскільки досвідчений лікар?  Це важливо, адже чим більше у ветеринара досвіду, тим менше аналізів і процедур доведеться витерпіти вашій тварині.

Як добре ви розумієте один одного?  Особистий контакт з ветеринаром теж важливий. Якщо не буде нормальної комунікації, лікування затягнеться або взагалі не спрацює.  Знайдіть такого фахівця, з яким вам комфортно розмовляти і після спілкування з яким вам все зрозуміло.

  1. Зоопсихолог

Спеціаліст з поведінки тварин допоможе вам розібратися з проблемами, іноді навіть в режимі онлайн.  Якщо поведінка вашої собаки проблемна, вам потрібно буде звернутися до такого фахівця.

  1. Кінолог

Якщо ви хочете дресирувати собаку, вам знадобиться кінолог або тренер.

Наприклад, якщо кінолог говорить про домінування, це вірний показник його неспроможності.  Людина, яка розповідає про те, що собака вас поважає / не поважає, або про роль сильного лідера, може навіть нашкодити вихованцеві.

Ідеї ​​домінування були в ходу кілька десятиліть тому, і з тих пір їх теоретична база була спростована.  На зміну ідеям «покажи собаці, хто головний в сім’ї» прийшла куди більш гуманна і ефективна парадигма, заснована на заохоченні хорошого, позитивному перериванні або ігноруванні поганого і створенні умов, в яких хороше простіше здійснити, ніж погане.

Ще один важливий сигнал – розуміння механізмів зміни поведінки. Якщо тренер робить щось насильно фізично (натискає на попу, кажучи: «Сидіти!», Щоб собака сіла від натиску), «підвішує» на нашийнику, щоб собака сіла по команді «сидіти», рекомендує наступати на пальці задніх  лап або виставляти коліно, якщо собака стрибає на людей – прощайтеся з ним якнайшвидше.

Усі рекомендації підходять і для випадків, коли ви взяли песика з вулиці. Єдиний нюанс – його обов’язково треба показати ветеринару, перш ніж брати додому.

Очевидно, що будь-яка тварина може мати поведінкові проблеми.  Для собак, узятих з притулку або з вулиці, вони найчастіше бувають такого характеру:

Страх.  Собака може боятися вулиці, людей, повідця, гучних звуків, дороги, розлуки і навіть зовсім несподіваних предметів і явищ. Якщо не звернути на це уваги вчасно, страх може привести до інших проблем (погромів у будинку, гавкоту, втрати контакту з господарем).

Здоров’я.  Спочатку потрібно буде витратити час на діагностування і рішенням проблем, якщо такі виявляться.

У більшості випадків всі проблеми проявляються і вирішуються остаточно протягом першого року спільного життя. Правильне харчування, своєчасні щеплення та обробка від паразитів убережуть вашого улюбленця від зайвих неприємностей.

Бажаємо молодим господарям ставитися до процесу виховання як до  творчості, де має бути рівновага логіки, інтуїції, праці, любові, дисципліни і емоцій.  Навіть якщо у вас проблемна собака, не забувайте радіти, бігати, гладити їй пузо, кидати м’яч, бродити в лісі, дивитися в очі, чухати за вухом, адже життя собаки занадто коротке, щоб ним не насолоджуватися.

Собака – єдина істота на Землі, яка любить вас більше, ніж себе!

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *