10 ознак хорошого керівника

Керівник тисне руку підлеглому

З тим, що погані начальники існують, складно не погодитися. З ними стикався кожен. А ось які вони, талановиті керівники та ефективні менеджери-управлінці? До вашої уваги 10 якостей керівника мрії:

 

Надихають

За сильним лідером хочеться йти, адже він вміє надихати. А знаєте, що надихає найсильніше? Коли людина вірить в свою справу і горить нею. Справжня любов до того, чим ви займаєтеся, завжди відчувається і підкуповує.

Коли колектив працює не тільки заради грошей, а заради певної сильної мети – це зовсім інший рівень. Це вже інша мотивація, інше ставлення та інша якість. А ядро ​​такого колективу – завжди його лідер.

Завжди відчувають себе частиною колективу

Коли керівник не розуміє труднощів своїх співробітників і не знає, чим вони живуть, то не здатен адекватно оцінювати їх роботу. І відповідно, не може ставити посильні для працівників завдання.

Спокійні та впевнені

Коли всі навколо панікують, хтось повинен залишатися спокійним і врівноваженим, навіть якщо всередині відбувається та ж паніка. І ця людина – директор або головний менеджер. Чому? – Та тому що він головний і він має контролювати ситуацію. А втрата контролю неминуче означає і втрату довіри у співробітників. Підлеглим можна панікувати. Керівнику – ні.

Правда, якщо все дійсно дуже погано і навіть керівнику цього не виправити, хороший менеджер не буде, з посмішкою на обличчі, запевняти всіх навколо в зворотному. Він зізнається, як є. Але без зайвих емоцій, конструктивно і спокійно.

Цінують людей понад усе

Кращі керівники усвідомлюють необхідність задовольнити потреби як клієнтів, так і співробітників. Вони готові вислухати і обговорити будь-яку проблему. Вони розуміють, що щасливі люди працюють набагато ефективніше.

Відмовляються від детального контролю

Талановиті керівники вміють ефективно делегувати повноваження, не втручатися в рутинні процеси і не прагнуть контролювати кожен крок. Адже пам’ятають, що надмірний контроль шкідливий не менш, ніж його повна відсутність.

Керівник може рекомендувати кращі способи вирішення і направляти підлеглого, якщо той йде в неправильному напрямку. Ставлячи завдання своїм колегам, хороший керівник дає їм право вирішити його так, як їм зручно і як вони вміють. Звичайно, у випадку коли важливий результат, а не метод виконання.

Презентація ідеї/проекту керівникові

Відкриті до змін

Хороших керівників від поганих відрізняє гнучке мислення і відкритість до змін. Тобто, вони не бояться щось міняти і не тримаються за неефективні та старі методи роботи.

До того ж, такі управлінці завжди відкриті до ідей та пропозицій співробітників і заохочують їх активність. Вони не ігнорують хороші ідеї та дозволяють підлеглим брати на себе відповідальність.

Жорсткі, але справедливі

Хороші керівники лояльні до колективу, але водночас вони проявляють твердість, коли це необхідно. Вони вміють тримати баланс, в той час як погані – впадають у крайнощі: або дають підлеглим собою зневажати, або стають тиранами, які нікому не дають нормально працювати.

Адекватно відносяться до помилок

Ми з дитинства ростемо в середовищі, де помилок прийнято боятися  та уникати. У школі за помилки ми отримували двійки. Але помилятися – це нормально. Уникнути цього можна не роблячи нічого.

Хороший керівник спокійно сприймає помилки своїх співробітників і опрацьовує їх разом з ними. Він не робить з себе ідеального хлопця, у якого завжди все виходило з першого разу і тому у всіх інших теж має бути так. Адже він сам проходив той же шлях і також помилявся.

Нарада з керівником

Можуть виконати роботу підлеглих

Хороший керівник при потребі встане за касу магазину і проведе майстер-клас новачкові. Для нього це нескладно, адже він колись сам був на тій же посаді. До того ж, тимчасове виконання обовʼязків підлеглих чи колег дає змогу оцінити свою діяльність та продуктивність з іншої точки зору.

Пишаються успіхами своєї команди

І нарешті, зразкові начальники горді тими успіхами, яких вдається досягти їх команді, і прагнуть до того, щоб її члени були зацікавлені в досягненні поставлених ними цілей.

Такі якості найбільш чітко характеризують сильного керівника. Звичайно, до них можна додати ще з десяток інших. Проте, якщо вашому босу притаманні хоча б половина з них – ви у гарній команді.

Тепер ви можете оцінити, наскільки пощастило вам або вашим підлеглим. Управлінці можуть перевірити себе, а працівники – оцінити свого шефа.


Матеріал до теми:  Як виникла та розвивалася професія підприємця

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *