Зобов’язання на щеплення — порушення прав громадян чи необхідна міра?

Щеплення дітей в Житомирі

На Житомирщині заборонили дітям відвідувати дитсадки та школи без щеплень. До всіх обласних центрів країни надіслали лист, підписаний Лілією Гриневич та Уляною Супрун. Щоб діти могли відвідувати школу, в шестирічному віці і далі, вони повинні пройти всі щеплення. Мова йде про щеплення на краснуху, кашлюк, кір, дифтерію.

В свою чергу сімейний лікар перевіряє своєчасність профілактичних заходів, видає довідку по формі № 086-1/О. Малюків теж повинні щеплювати. Облік ведеться в Карті профілактичних щеплень по формі № 063/О.

Згідно із законодавством, відвідувати держустанови освіти може дитина з усіма щепленнями. Виключення — діти з протипоказаннями до таких профілактичних мір. Рішення про допуск дитини до дитсадка чи школи приймає комісія лікувально-профілактичної установи. Кількість дітей з протипоказаннями на щеплення становить не більше 5%, тому у більшості медичних джерел інформації фігурує цифра — 95%. Саме таке охоплення повинно виконуватись при вакцинації для формування колективного імунітету.

13.09.2018 р. на сайті Житомирської міської ради була опублікована інформація про заборону відвідування державних закладів освіти, якщо дитина не пройшла всі щеплення. У свою чергу на офіційній сторонці Facebook Уляна Супрун повідомила, що Міністерство охорони здоров’я збирається ініціювати зміни в законодавстві — введення обов’язкових щеплень.

Періодичність щеплень та їх мета

Діти шість разів отримують щеплення від дифтерії і правцю. Останній раз припадає на 16-річний вік. Для інформації: в 2017 р. лише одна дитина на Житомирщині захворіла на правець. Дорослі для підтримки імунітету повинні кожні 10 років проходити щеплення. Вакцини достатньо, вона — безкоштовна, є у всіх медично-профілактичних закладах країни. Парадокс, але дорослі в 2017- 2018 р. активізувалися, стали робити щеплення на правець та дифтерію частіше за дітей!

Бувають випадки, коли навіть щеплена дитина потрапляє у пастку інфекції, тобто 100%-ої гарантії немає. Випадки, коли щеплення не попереджають хворобу, одиничні. Це означає, що на момент потрапляння до організму інфекції, імунітет не встиг виробитися. Щеплення не тільки попереджає летальний кінець захворювання, але і вберігає від багатьох ускладнень.

Обурення громадян

Лист відомства викликав хвилю обурення у соцмережах. Міністерство охорони здоров’я пояснює, що на протязі останніх п’яти років в межах країни дуже напружена ситуація зі щепленнями. Наприклад, у Рівненській області вакциновано близько 25% населення.

Дитині можуть дозволити відвідувати школу чи дитсадок, якщо вона цілком здорова, а епідемічна ситуація в країні нормальна.

На форумах та в соцмережах противники щеплень піднімають питання порушення права людини на освіту.  Батьки бояться, що введені речовини можуть негативно вплинути на імунітет та загальний стан здоров’я дитини.

[ Коментарі з соцмережі фейсбук ]:

Вакцинація - коментарі - Де в ЗТ

 

Соціальне опитування групи «Рейтинг» у червні 2018 р. свідчить, що 73%не проти добровільної вакцинацій, 21%не бажають робити щеплення собі і своїм дітям. Якщо щеплення будуть обов’язковими, то 66% — «за», 27% — «проти». (Тобто думка чверті населення – не враховується?)

В ході опитування прийняли участь 1200 людей. Більшої підтримки добровільна вакцинація набула  у жінок та молоді, люди похилого віку обрали шлях обов’язкових щеплень в Україні.

Вакцинація дітей в Житомирі - Де в зт

Чому батьки відмовляються від щеплення дитини?

Країна не так давно зазнала спалах кору. Житомирщину інфекційна хвороба не минає досі. В 2018 р. ситуація з щепленням від дифтерії залишається критичною. В багатьох областях України немає колективного імунітету, щеплення не досягають потрібних 95%. Ризик нового спалаху кору, дифтерії дуже високий. Тільки половина дітей проходять всі профілактичні міри згідно з Календарем щеплень. На початку 2018 р. зафіксовано 13 випадків хвороби на кір, в них вісім — це діти.

В той час батьки відмовляються від щеплень, бо не довіряють лікарям, бояться ускладнень. До 6 років дитина повинна пройти близько 10 щеплень від різних інфекційних хвороб. У 6 років — ще 3 щеплення роблять повторно. Чи дійсно необхідна така їх кількість?

Батьки повинні відмовлятись від щеплень не просто за бажанням, тому що не хочуть відвідувати медичні заклади, а свідомо. У певних випадках дітям протипоказано вакцинуватись.

“Невдалі” щеплення

На Тернопільщині зафіксовано смертельний випадок після вакцинації від кашлюку, правлю та дифтерії. Використовувалась сироватка індійського виробництва.

Навесні цього року в Україні заборонили популярну індійську вакцину через летальний результат. Була введена тимчасова заборона на вакцину для профілактики дифтерії, правця та кашлюку, (серії 282Р6016А, адсорбована, з цільноклітинним кашлюковим компонентом, суспензія для ін’єкцій, по 10 доз (одна доза 0,5 мл) по 5 мл, № 50 у пачці з картону, виробництва Індії). Чиновники звернулися до всіх медичних установ з проханням розмістити цю вакцину в карантинну зону і чекати подальших вказівок.

Також до летального наслідку призвело використання французької вакцини від поліомієліту. Препарат заборонили. Але життя не повернеш.

Такі випадки свідчать про відсутність попередніх тестувань вакцини.

Прививки для дітей - Житомир

Підсумовуючи:

  • вакцинація входить в перелік профілактичних мір для боротьби з інфекційними хворобами, але найважливіше — регулярно проходити медобстеження дитини;
  • щеплення не можуть нав’язуватись, тому що в Україні не було тестувань вакцин. Наслідок — смертельні випадки вакцинації;
  • не можна проводити щеплення від усіх хвороб, а тільки від розповсюджених в певній місцевості;
  • щеплення сильно впливають на імунітет, тому не варто колоти дитині все підряд. За необхідними щепленнями слідкує сімейний лікар, в якого є інформація про дитину.

Враховуючи конвенцію про права людини та демократичні цінності нашої держави, можна стверджувати, що обов’язкова вакцинація є порушенням фундаментальних основ прав людини. Побічні прояви від щеплень можуть проявлятись через десятиліття.  Відмову від вакцинації краще писати після розмови з сімейним лікарем та отримання інформації про певну сироватку. А робити чи не робити щеплення – вирішувати батькам, адже невакцинована дитина не може відвідувати заняття тільки у інфекційний період.


Дивіться також: Українці почали отримувати платіжки за домашніх тварин

Поділитись:

One Comment on “Зобов’язання на щеплення — порушення прав громадян чи необхідна міра?”

  1. Заборонити дітям ходити до школи не дозволяє Конституція України, згідно якої всі мають право на освіту!
    А також Закон України «Про освіту», який забезпечує здобуття освіти всім дітям шкільного віку!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *