Новітній ліцей відкрили в Олевському районі

В Радовелі – селі з населенням близько тисячі чоловік відкрили біотехнологічний ліцей, який відвідуватимуть діти не тільки з сусідніх сіл, а й з райцентру. Цей навчальний заклад побудований за підтримки вихідця з села, який став великим бізнесменом, Михайла Весельського. Подібного за технологічним рівнем державного навчального закладу напевно більше немає у всій Україні. Так що, Радовель з його унікальним ліцеєм відразу став знаменитим.

У церемонії відкриття брали участь, крім самого мецената, віце-прем’єр Геннадій Зубко та голова Житомирської обласної державної адміністрації Ігор Гундич. У своєму виступі він жартома зауважив, що якби кожне село області мало по такому меценату, як Михайло Весельський, проблема з модернізацією шкіл була б миттєво вирішена.

«Ця школа стане справді унікальною, коли вчителі почнуть працювати по-новому. І вона буде відповідати всім вимогам нового освітнього простору. Тут дуже багато є цікавих речей, завдяки яким школа буде зосереджена на учню. Її завдання – розвивати учня, вчителя та батьків. Принципово школа буде виконувати 3 головні функції – навчання академічним науками, фізичний розвиток, щоб дитина максимально рухалася і розвивалася, і третій напрямок – вміти робити щось руками. У цьому третьому напрямку передбачена навчальна кухня, робототехніка, гончарня, вишивання і шиття, майстерня по роботі з деревом», – розповідає Михайло Весельський.

Великий акцент робиться на фізичний розвиток – діти зможуть займатися футболом, баскетболом, тхеквондо, спортивними та сучасними танцями. Для цього готується кілька спортзалів, спеціальний зал для тхеквондо, танцювальний зал, окрема школа футболу, 2 футбольні поля (з натуральним та штучним покриттям), майданчики для волейболу та баскетболу.

Зараз вже триває другий етап проекту – підготовка вчителів до нової роботи у школі. Вони опановують сучасні мультимедійні панелі та вчаться працювати з мультимедійними навчальними матеріалами.

Першокласники, які вперше зайшли в клас Радовельського біотехнологічного ліцею, побачили там інтерактивну дошку, здатну без допомоги вчителя розповісти про все і показати все в доступній формі. І їм важко буде зрозуміти, для чого в інших школах використовують крейду і ганчірку, і як це – ходити в туалет з вигрібною ямою в шкільному дворі – в новому ліцеї навіть туалети та умивальники нашпиговані електронікою.

На сьогодні виявили бажання навчатися у цьому закладі близько 200 дітей. Максимальна кількість учнів, яку зможе прийняти ліцей у майбутньому, – біля 440.

       


Дивіться ще:  В Житомирі діти зможуть здобувати фізкультурну освіту з 8 класу

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *