Свято в одному з найпрогресивніших селищ Житомирщини: Станишівці – 402 роки!

Станишівка відсвяткувала своє 402-річчя. На день заснування села зібралися громада й гості. 15 вересня у Станишівці було весело та гамірно.

Першим у черзі святкових подій стартував турнір футбольних змагань. Житомирської області пам’яті П. Ю. Базюка. Участь в футбольному поєдинку брали футболісти ФК «Станишівка», Слободи-Селецької (ФК «Актив») та ФК «Пісок». Перемогу здобула команда з Пісок.

Керівництво району відкрило шкільний спортивний майданчик зі штучним покриттям.

Ще однією приємною подією відзначився для станишівських школярів цей день – в школі було відкрито медіатеку, яку зроблено за сучасними технологіями, придбано нові меблі, телевізор, кондиціонер, 6 планшетів, 2 ноутбуки, 3 в 1 принтер.

«Учні в будь-який момент можуть вийти тут в Інтернет. До того ж, не лише в школі, а й поблизу, біля Будинку культури, стадіону і на шкільному подвір’ї буде безкоштовній «вайфай», — додав голова ОТГ Юрій Матвійчук. Він наголосив, що наступним кроком стане створення медіатеки в Пісківській школі, далі будуть шукати можливості для Ліщинського та Зарічанського навчальних закладів.

Урочистості, що зібрали громаду біля сільського Будинку культури, де нині активно тривають ремонтні роботи, розпочалися з хвилини мовчання в пам’ять про загиблих в АТО.

За особистий внесок у розвиток села, активну участь в громадсько-суспільній діяльності, сумлінну працю та з нагоди відзначення 402-річниці села грамотами були нагороджені Марія Недободанська, Олег Кравчук, Світлана Чумак та Наталія Бугира. Подяка за соціально-економічний та культурний розвиток громади, плідну співпрацю, постійну спонсорську допомогу за покращення матеріально-технічної бази закладів соціальної сфери вручено: — генеральному директору Житомирської фармацевтичної фабрики «Вішфа» — Ігорю Вишневському, народному депутату України — Віктору Развадовському, керівнику ТОВ овочевий комбінат «Станишівка» — Василю Тимощуку, депутату Житомирської облради — Анатолію Подіку, керівнику с/г «Лад» — Олександру Баранюку, розважально-оздоровчому комплексу «Королівська бочка» — Миколі Оселедчуку. До слова, у цей день кожна дитина отримала від Миколи Миколайовича безкоштовний квиток до аквапарку.

Свято Станишівки тісно перепліталося з співочими та танцювальними номерами кращих художніх колективів. Вітали також жителів та гостей Станишівка «народний» гурт «ЧІП», заслужені артисти України, подружній дует Яніна та Олександр Яремчуки та переможець Х фактор 5 – Дмитро Бабак. Чоповицький вокальний колектив «Віночок» подарував свої художні запальні номери для гарного святкового настрою. Ведучою свята була Тетяна Харченко.

На приклубній території працювала виставка декоративно-прикладного мистецтва майстрів народної творчості Станишівської громади та гостей, виставка дитячих робіт, проводився конкурс дитячого малюнку «Я люблю своє село» під час якого працював аніматор, а малюків розмальовували аквагримом. Для наймолодших жителів працювали надувні атракціони. Охочі пригоститися мали змогу придбати смаколиків традиційної української кухні в торгівельних павільйонах виїзної торгівлі. Мешканцям сподобалась святкова юшка та гарячі смачні деруни. А закінчилося свято традиційно – дискотекою та феєричним салютом.

      

Цікавий факт:

Щодо походження назви  села Станишівка, є декілька версій, найбільш вірогідних дві:

  • Село названо в честь краківського  єпископа Станіслава (Станек, Станеш) Щепановського (1030-1079), канонізованого у 1253 році, який вважався небесним покровителем Польщі.
  • Станишівський міст служив шляхом до  пристанища  козацького стану,  звідки і пішла назва села Станишівка.

Текст: Олена Мініна

Фото: silske.org


Дивіться також: Свято мікрорайону Малікова | 15 вересня

 

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *